editorial

briefing

 

>>

Aktualizace 14.09.2002  

A-ha – nové informace

Jak možná někteří víte, a-ha začali tento rok opět pracovat na nových sólových projektech. Magne Furuholmen vydá novou desku 20.9.2004, bohužel pouze v Norsku. Zajímavá je spolupráce s britskými hvězdami Travis  a Coldplay (jejichž zpěvák Chris Martin veřejně vzdal hold a-ha jako kapele a na koncertech Coldplay se čas od času hraje i unplugged verze Hunting High And Low). Deska se bude jmenovat Past Perfect Future Tense. Playlist skladeb:

1. Obsolete
2. All The Time
3. Past Perfect Future Tense
4. No One Gets Me But You
5. Kryptonite
6. Nothing Here To Hold You
7. A Friend Like Me
8. Little Angels
9. 2CU Shine
10. You Don't Have To Change
11. Envelop Me
12. Never Sweeter

Morten Harket pracuje také na sólovém albu, ale ještě o něm nejsou k dispozici žádné informace. Snad jen to, že má několik skladeb schovaných v šuplíku a hledá ty pravé, které sedí nejen jemu, ale i posluchačům.

Paul Waaktar Savoy se  svou kapelou Savoy vydali na vlastním labelu stejnojmenné album. Název podle jména kapely má symbolizovat nový začátek. Paul prozradil norským novinám Dagbladet, že minulým dvěma deskám nevěnovali dostatek promotion a proto nebyly více známé mezinárodně. S novou deskou se prý má všechno změnit. Paul tvrdí: „Téhle desce to dlužíme“. Deska byla hotová už před rokem a uvažovalo  se o vydání dvojalba, z toho ale nakonec sešlo. Savoy také chystají turné, které se nás bohužel netýká.

I přesto, že jsou A-ha zaneprázdněni sólovými dráhami, nezapomínají ani novou společnou desku. Jak už jsem vás informovala v květnu, uzavřel.i kontrakt s Universalem na tři desky a na nové se již také pracuje. Vyjít by měla v 1.polovině příštího roku, jak asi tušíte, bližší informace zatím nemám. Ale jisté je, že jako u každé desky a-ha, půjde o něco úplně nového a nebude žádná návaznost na předchozí album Lifelines. Ostatně to samé říká i Morten: „Musíme stavět náš domek od základů pokaždé a ne se ohlížet na to, kde jsme skončili minule.“

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 pokračuj >>

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark