editorial

briefing

 

>>   Jsi . fanda Alphaville

Alphaville

AlphavillePrvní zmínky o německé skupině Alphaville jsou z roku 1981, kdy první dva členové Marian Gold a Bernhard Lloyd požádali nahrávací společnost Nelson Community o kontrakt. Během následujících dvou let se k nim přidal Frank Mertens a vystupovali pod jménem Forever Young. Celkem měli dva koncerty a od té doby nevystupovali živě celých deset let, z prostého důvodu, aby se mohli soustředit pouze na studiové aktivity. Rok 1984 byl pro Alphaville zásadní, to byly totiž vydány jejich největší hity Big In Japan, Sounds Like A Melody, Forever Young  a stejnojmenné album. V prosinci toho roku skupinu opustil Frank Mertens a byl vystřídán kytaristou a klávesistou Rickym Echolettem. Alphaville také složili soundrack k filmu Der Bulle Und Das Mädchen, zapojili se též do charitativního projektu Band für Afrika. O rok později byl vydán singl The Jet Set. 1986 – vychází druhé album Afternoons In Utopia, které provází singl Dance With Me. Tohle album produkovali Peter Walsch (zodpovědný např. za Simple Minds) a Steve Thompson (A-ha, David Bowie).

Album bylo vydáno ve dvou verzích, druhá verze obsahovala navíc singl Universal Daddy, ve stejný rok byl vydán ještě singl Jerusalem.

V roce 1989 vyšlo album The Breathtaking Blue, nebyla to pouze zvuková nahrávka, obsahovala i krátký film, jednalo se o „předchůdce“ DVD. Na počátku devadesátých let se Alphaville rozhodli vydat Best Of album, které dostalo název First Harvest 1984 – 1992. Začalo se také pracovat na novém albu, ale než bylo skutečně jisté datum vydání, proběhlo ještě mnoho odkladů. Marian Gold také vydal své sólové album So Long Celeste.

Psal se rok 1993 a Alphaville byli pozváni do Bejrútu, po dlouhé pauze se konečně odhodlali vystoupit naživo. O rok později vychází očekávané album Prostitute s průvodním singlem Fools, obsahuje spoustu nového materiálu nasbíraného během dvou let. 1996 - Ricky Echolette opouští kapelu a Alphaville pokračují v nahrávaní alba Salvation s Andym Richardsem.Vzniká také oficiální webová stránka www.alphaville.de, která funguje dodnes.

AlphavilleBrzy je album Salvation vydáno společně se singlem Wishful Thinking a kapela přeruší kontrakt se svojí nahrávací společností. Bez její pomoci vydávají v roce 1998 mega box Dreamscapes obsahující 8 cédéček mapujících jejich historii od konce sedmdesátých let až do let devadesátých, live tracky, remixy a nezveřejněné písničky. Pořádají také turné v Německu, východní Evropě a mimo jiné i v Peru.

V roce 1999 se Alphaville podařilo podmanit si USA, vydali zde alba Salvation a Dreamscapes, která byla s úspěchem vyprodána stejně jako koncerty v Salt Lake City. Rok 1999 zakončili koncertem v Portugalsku, který navštívilo 17.000 lidí.

S live albem Stark Naked And Absolutely Live dosáhli v německé alternativní hitparádě na první příčku a stagnovali tam tři týdny. Konal se také jejich dosud největší koncert v polském Szchechinu. Navštívilo jej 300 000 lidí. Na přelomu roku 2001/2002 vyšlo zatím poslední album Forever Pop. Určitě jste si všimli podobnosti názvu s jejich debutovým albem Forever Young, je to tím, že i celý Forever Pop vám bude důvěrně známý, jsou to jejich největší hity v nových tanečních remixech. Recenzi si můžete přečíst zde.

V roce 2003 bylo vydáno pokračování Dreamscapes - čtyřcédéčkový box Crazyshow, obsahující ještě nezveřejněné písničky a také všechny songy, co byly zpřístupněny na internetu v letech 2000 - 2001 – jedním slovem materiál shromážděný za několik let.

  pokračuj >>

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark