editorial

briefing

 

Jsi . fanda Andrease Johnsona

Andreas Johnson

Andreas JohnsonAndreas Johnson je švédský zpěvák, který se proslavil především megahitem Glorious, vydal zatím sólo dvě desky a je z nich dobře znát, že Andreas je talent. Narodil 22.3.1970 v jižním Švédsku ve městě Lund jako Jon Erik Andreas Johnson. Jeho rodiče byli oba jazzoví muzikanti, takže Andreas měl už odmalička hudební zázemí. Vyrůstal se starším bratrem Olofem, který je nyní právník. Oba doprovázeli své rodiče na turné. Později se přestěhovali do Stockhomu, kde se Andreas přidal ke školní punkové kapele Silver Arrow. Tenkrát mu bylo teprve třináct let. Další kapelou, ke které se přidal, byli Planet Waves. Kapela se inspirovala Bobem Dylanem a vydali jedno jediné album Brutal Awakenings – vyšlo pouze ve Skandinávii. Název alba je stejný jako název jednoho alba Boba Dylana, ovšem Andreas prohlásil, že tohle album vůbec neznali a že je to pouze náhoda.

 S Planet Waves se Andreas podíval do New Yorku a získal inspiraci pro své první sólové album Cotton Fish Tales, které vyšlo také pouze ve Skandinávii. Poté strávil nějaký čas v Berlíně a během pouhých tří měsíců složil další album Liebling, které již vyšlo mezinárodně. V roce 1999 ho předchází majestátní singl Glorious, nejdříve je vydán v létě a neupoutá na sebe příliš velkou pozornost, protože se jedná vyloženě o podzimní písničku…alespoň podle mého názoru, však také na podzim se Glorious umístí v Itálii a na čtvrtém místě v UK Chart. Andreas je nominován na Swedish Grammy Awards za nejlepší singl a video a také na MTV Europe Music Awards za video a nejlepšího nového hudebníka. Následují koncerty v Anglii, Německu, Španělsku a  Itálii.

Andreas na koncertěV roce 2000 vychází další singl z desky Liebling The Games We Play.Video k této skladbě bylo prvně natočeno v Praze, ale Andreas s ním nebyl spokojen.Třetím singlem byl People, video se točilo na Ukrajině. V roce 2001 vychází úplně nová písnička Shine, která předchází zatím poslední album Deadly Happy. Druhým singlem z něj je pomalá skladba Waterfall.

 

O hudbě

„Hudba by měla přicházet z našeho podvědomí a když ji vycítíte, lidé si to uvědomí“, říká Andreas. Nejlepším příkladem tohoto tvrzení je písnička Glorious, kde jako v žádné jiné skladbě poznáte energii a pocity. Andreas „žije pro hudbu a dává hudbě život“. Nové album Deadly Happy napsal zčásti v posledních dnech turné s deskou Liebling. „Je to album plné individuálních písniček, myslím, že hudba by měla mít mnoho barev, chutí a emocí.“

 

 Andreas jako dítě

 

Diskografie :

 Brutal Awakenings (Planet Waves)

1995 
 Cotton Fish Tales 1997
 Liebling 1999 
 Deadly Happy 2002

Recenze alb :

Liebling

Linky

Oficiální web : www.andreas-johnson.com

digilander.libero.it/thepoetsite

Navštivte také fotogalerii Andrease Johnsona  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark