editorial

briefing

 

  Jsi . fanda ATBho

ATB

ATBAndré Tanneberger je od debutového singlu 9PM (Till I Come) velice uznávaným deejayem na mezinárodní taneční scéně. Narodil se 26.2.1973 v německém Freibergu. Na konci osmdesátých let André často trávil víkendy v Tarm Center, kde dnes pravidelně hraje své sety. Ve svých devatenácti letech se rozhodl vytvářet vlastní muziku. První skladby složil ve svém pokoji na počítači Amiga a s malým syntetizérem. Přes kamaráda se později setkal s deejayem General Base a ten byl nadšený z jeho hudebních výtvorů natolik, že mu půjčil svoje studio, aby mohl André dodělat písničky. Svůj první projekt pojmenoval Sequential One a vydal také první singl s názvem Dance (1993). Následovaly další taneční singly a André založil vlastní malé studio.

Pak přišel totální zlom s hitem 9PM (Till I Come), který vydal André pod zkratkou ATB (jeho iniciály). 9 PM byl úspěšný po celém světě, dosáhl první příčky i v UK Chart, během jediného týdne se prodalo 200 000 kopií tohoto singlu. Název 9 PM je jednoduše podle doby, kdy ATB dokončil track. Po vydání singlu Don´t Stop a coververze Killer (původně Adamski) přišlo debutové album Movin´Melodies. Kromě úspěchu s vlastními produkty se ATB proslavil i jako remixér, taneční podobu dal hitům například od Mobyho, Williama Orbita nebo dokonce od A-ha.

Druhé album Two Worlds bylo rozděleno na dvě části, první vyplňovala taneční muzika a druhou relaxační chillout. Spolupracoval se zpěvačkou Heather Nova, projektem York a Enigmou. Singl The Summer se stal megahitem a byl následován dalšími výbornými tracky Fields Of Love (feat.York) a Let U Go, kde se poprvé představuje zpěvačka Roberta Carter Harrison z kanadské rockové skupiny The Wild Strawberries.

Další hity Hold You  a You´re Not Alone (coververze původně od Olive) byly nahrány s vokály právě této zpěvačky. Zatím poslední ATBho album se jmenuje Dedicated.

A něco z ATBho osobního života : má v oblibě auta, auťáky, autíčka…doma má čtyři! Jeho šťastné číslo je 13.

Aktualizace 14.6.2003 : 

ATB vydal nový singl I Don´t Wanna Stop, více info zde. A brzy už najdete v obchodech i nové album Addicted To Music. Tady se dozvíte víc také o úplně novém singlu Long Way Home, který se chystá vystřídat I Don´t Wanna Stop.

Aktualizace 14.3.2004

Kromě toho, že ATB vydal kolekci zmixovaných hitů Dj In The Mix, více info zde, vydává také nový singl Marrakesh, který se na vás chystá v květnu, více se dozvíte tady.

Diskografie :

            

Recenze alb :

Two Worlds

Dedicated

Linky

Oficiální web : www.atb-music.com

www.atbworld.co.uk

www.home.zonnet.nl/atbfan

www.mar-o.de/atb/atbstart.htm

www.thesummer.net  

 

Navštivte také fotogalerii ATBho  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark