editorial

briefing

 

Jsi . fanda Brooklyn Bounce

Brooklyn Bounce

Brooklyn BounceViditelnou část Brooklyn Bounce tvoří v současné době Diablo a dvě zpěvačky Ulrica a Alexandra. V této sestavě ovšem Brooklyn Bounce nezačínali. Původně byl frontmanem Damon, který se nedávno stal otcem a opustil skupinu, aby měl čas na svoji rodinu. Na parties ho provázely dvě go go tanečnice z Traxx klubu v Hamburgu – Ulrica (která jediná zůstala z původní sestavy) a Maeva. Pokud jde o osoby pohybující se kolem projektu Brooklyn Bounce, stále jsem ještě nezmínila všechny. Velice důležitá je i ta „neviditelná“ část skupiny –Matthias Menck a Dennis Bohn, kteří se starají o produkci, ale hlavně o hudbu a remixy. Nejsou vidět ve videoklipech, na turné je nepotkáte, ale to, co slyšíte, je jejich práce.

Matthias je kvalifikovaný hudební inženýr a kromě produkce a remixů se živí deejayingem. Pod přezdívkou Double M je residentním DJem v houseovém klubu Kontor (Hamburg). Hraje vedle mnoha významných DJ´s, nejvíce za zmínku stojí nejspíš Boris Dlugosch, DJ Quicksilver nebo Robert Miles.

Dennis Bohn byl od svých 16- ti let bubeníkem v různých kapelách a pak objevil taneční a houseovou hudbu, což ho přivedlo k deejayingu (v poslední době spolupracoval s DJem Tonkou a Mousse T).

V současné době působí ve výše zmíněném klubu Traxx a tam se také v srpnu roku 1995 setkal s Matthiasem. Jejich první společný hit byl remix Singin' In My Mind od projektu Boyz R Us. Dále dělali mnoho dalších vydařených remixů pro skupiny, ze kterých lze jmenovat například Scooter nebo Kool And The Gang. Nějakou dobu vydávali kompilace Progressive Attack (vyšly čtyři díly) a na jedné se objevil i track The Theme (Of Progressive Attack) tenkrát ještě neznámé formace Brooklyn Bounce.

Brooklyn BounceProdukčnímu týmu přišel track natolik dobrý, že se rozhodli ho vydat samostatně jako singl. Výsledek nebyl vůbec špatný, singl dosáhl na šesté místo v German Dance Chart a v žebříčku prodejnosti se dostal na deváté místo ze stovky singlů. Brooklyn Bounce se od této chvíle stali úspěšnou skupinou nejen ve střední Evropě, ale i ve Francii a Skandinávii.

Debutové album se jmenovalo The Beggining, bylo dostatečně úspěšné, ale největší popularity dosáhli Brooklyn Bounce se singlem Bass Beats & Melody (4 350 000 prodaných kopií). Dalším úspěšným singlem byla coververze Club Bizzare (originál Alex Christensen a U96), která se hrála také ve skvělých remixech DJs@work, Tomcraft a DJ Scot Project. Videoklip k tomuto singlu byl natočen v nepříznivých podmínkách, asi 200 km od polárního kruhu!

Brooklyn Bounce patří zajisté k legendám taneční scény, tady je jejich kompletní diskografie :

Singl The Theme (Of Progressive Attack)

Album The Beggining

Singl The Real Bass (1997)

Album The Sound Attack (1997)

The Music´s Got Me (1998) – coververze od Bass Bumpers z roku 1992

Singl Contact (1998)

Album The Remixed Collection – něco jako Best Of, remixované verze jejich starších tracků

Singl Canda ! (1999)

Singl Hack The Planet (1999)

Singl Funk U (1999)

Promo vinyl Tiempo De La Luna (2000)

Singl Bass Beats & Melody (2000)

Album The Progressive Years (2000)

Singl Born 2 Bounce (2001)

Album Restart (2001) – tohle album bylo k dispozici pouze v období 26.11.- 31.12

Singl Club Bizzare (2001)-  coververze U96

Album Restart (2001) – speciální edice pro všechny, kteří to nestihli při prvním vydání + bonusové CD

 Loud & Proud (2002)

Bring It Back (2003)

We Want More (2003)

Linky : 

 www.brooklynbounce.de - oficiální web

www.danceartistinfo.com/brooklyn.htm

Navštivte také fotogalerii Brooklyn Bounce  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark