editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Bryana Adamse

Bryan Adams 

Bryan AdamsKanaďan Bryan Adams se proslavil hned ve třech sférách jako textař a písničkář, složil spoustu hitů pro jiné interprety, jako zpěvák a svými nezapomenutelnými koncerty. Narodil se v Ontariu 5.11.1959 vlastním jménem Bryan Guy Adams a začínal hrát už jako teenager s místními kapelami. Začal skládat rockové skladby ovlivněné popovými melodiemi, nicméně debutový singl Let Me Take You Dancing byl tanečně laděný s jeho zelektronizovaným hlasem. Singl nebyl umístěn na první desku Bryan Adams z roku 1980 a popularitu zajišťovalo Bryanovi hlavně koncertování. Rok 1981 přinesl druhou desku You Want It, You Got It. Bryana proslavil až singl z roku 1983, ovšem napsaný už dávno předtím -  Straight From The Heart. Pocházel z desky Cuts Like A Knife – vyšla roku 1984 a byly z ní vydány další dva singly, stejnojmenný Cuts Like A Knife a This Time. Následovalo velké turné.

V roce 1984 vyšlo album Reckless, které se umístilo na první příčce britské albové hitparády za prodej osm milionů kopií a vypustilo do světa šest top 20 singlů mezi nimi i Heaven – Bryanův první hit number one a písnička ze soundtracku A Night In Heaven. Mezi klasické hity patří dnes i Summer of ´69 a Run To You. Na další koncertní šňůře si Bryan zazpíval duet s Tinou Turner It´s Only Love a od té doby se účastní až do dnes nejrůznějších h charitativních akcí. V roce 1987 vyšla deska Into The Fire, která nedosáhla úspěchů Reckless, prodala tři miliony kopií, singly dosáhly pouze Top 40, ale i tak album získalo platinu.

Bryan s kytarouPo delší pauze nastal opět vzestup v roce 1991, bylo vydáno album Wake Up The Neighbours, získalo platinu za deset milionů prodaných kopií. Dalším zlomem byl hit Everything I Do (I Do It For You) z orku 1993 - titulní skladba k filmu Prince Of Thieves, písnička se umístila první v Británii i Americe a prodalo se osm milionů kopií. 1994 – vyšel výběr So Far So Good (třináct milionů prodaných kopií) a o rok později živák Live! Live! Live!. Neméně úspěšný byl i hit All For Love, kterou Bryan zpíval se Stingem a Rodem Stewartem, byla to titulní skladba ke Třem Mušketýrům a hit z roku 1995 Have You Ever Really Loved A Woman? také vzbudil zájem. Rok 1998 přinesl album On A Day Like Today ( z něho vyšel stejnojmenný singl a duet s Mel C When You´ re Gone) a později výběry Bryan Adams MTV Unplugged (1999) a Best Of Me (2000). Posledním počinem je deska z roku 2002 Spirit : Stalion Of The Cimmaron  - soundtrack k animovanému filmu.

Zajímavosti  : Bryan spolupracuje se stejnou kapelou od začátku kariéry až dodnes, je vegetarián,v mládí byl zatčen za střelbu…rodiče pocházejí z Anglie, jeho matka je učitelka, bratr se jmenuje Bruce. Bryan zkoušel parašutistický skok a málem se zabil, skákali s instruktorem jako tandem a zasekl se jim padák, 24 sekund před dopadem na zem se podařilo padák rozepnout. Bryan Adams byl prvním interpretem, který koncertoval ve Vietnamu. Během turné na začátku devadesátých let podporoval Bryan petici proti lovu velryb. Už od sedmdesátých let podporuje Greenpeace.

Diskografie : 

Spirit: L'etalon Des Plaines (2002) 
Spirit: Stallion Of The Cimarron (2002) 
The Best Of Me (1999) 
On A Day Like Today (1998) 
MTV Unplugged (1997) 
18 Til I Die (1996) 
So Far So Good (1993) 
Waking Up The Neighbours (1991)
Live! Live! Live! (1988) 
Into The Fire (1987) 
Reckless (1984) 
Cuts Like A Knife (1983)
You Want It You Got It (1981)
Bryan Adams (1980)

Linky

Oficiální web : www.bryanadams.com

www.intothefire.nl

www.bryanadams.net

www.bryanadams-portal.com

www.bryan-adams.de

www.bryanadamsfanclub.nl

Navštivte také fotogalerii Bryana Adamse  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark