editorial

briefing

 

 

Jsi . fanda Chemical Brothers

Chemical Brothers

Chemical BrothersEd Simons a Tom Rowlands se poprvé potkali na univerzitě v Manchesteru, kde oba studovali historii, nicméně ta je dovedla úplně do jiných sfér. Nejdříve navštěvovali různé americké kluby a poté spustili svůj vlastní deejaying. Přišli s inovačním stylem v taneční hudbě, zkombinovali acid house, hip hop a rock. Nejdříve si říkali Dust Brothers. Tom Rowlands měl již nějaké zkušenosti se skupinou Ariel. Jejich cílem bylo zajít za hranice hudby, jak nejdál to půjde, přijít s novým stylem a zvukem, který ještě nikdo předtím neslyšel.

Debutovým singlem se stal Song To The Siren. V roce 1994 Chemici dobyli taneční scénu s hitem 14th Century Sky (feat.Chemical Beats), vydali EP My Mercury Mouth a také singl Serious Road Trip, jehož výtěžky šly na charitu. Poté remixovali nejrůznější interprety jako Prodigy, Saint Etienne, Manic Street Preachers, Private Scream a mnoho jiných.V tuto chvíli nastal menší problém, skupina jménem Dust Brothers již existovala, proto se přejmenovali na Chemical Brothers a v roce 1995 vydali desku Exit Planet Dust. Prodalo kolem milionu kusů po celém světě, z toho 275 000 v Anglii a z alba vyšly singly Life Home a Life Is Sweet, které se dostaly do britské Top 20. Rok 1996 přinesl EP Loops Of Fury a první singl Get Up On It Like This se objevil v playstationové hře Wipeout 2097. Chemical Brothers samozřejmě prezentovali svou hudbu na živých vystoupeních a z toho vzešel i deejayský mix Live At The Social Volume One.Turné se konalo v Evropě, Americe a na Ibize Chemici předskakovali Oasis.

Chemical BrothersŽe si Chemical Brothers rádi hrají se potvrdilo dalším hitem pro playstationovou hru Gran Turismo, tentokrát remixovaný song Manic Street Preachers. Tom Rowlands také spolupracoval s kapelou Charlatans na charitativním projektu Help a na jejich dalším singlu One To Another. Dalším úspěchem byl vinyl Setting Sun, kde zpíval vokály Noel Gallagher. Pozici jedné z nejlepších skupin v Británii jim přineslo druhé album Dig Your Own Hole z roku 1997. Singl, který dosáhl vrcholku britské Chart se stal Block Rockin´ Beats. Během obrovského světového turné vyšly ještě dva další singly z desky Dig Your Own Hole : Elektrobank a The Private Psychedelic Reel.

Během roku 1998 Chemici pracovali na novém albu a vydali další deejayský mix Brothers Gonna Work It Out. No a s tímto následovaly úspěchy, deejayský mix byl jmenován kompilací roku mnoha hudebními magazíny a Block Rockin´ Beats získal Grammy Award za nejlepší instrumentální rockovou skladbu.V této chvíli deska Dig Your Own Hole prodala dva miliony kusů po celém světě a v USA se stala zlatou s prodejem 500 000 kopií. Rok 1999 přinesl tolik slavný singl Hey Boy Hey Girl, který pocházel z další desky Surrender. Po celý zbytek roku prezentovali tohle album na turné. V roce 2000 vyšlo EP Music : Response EP a posledním počinem dvojice Chemical Brothers je deska Come With Us z roku 2002. Chemical Brothers se díky svému originálnímu stylu stali inspirací například pro Fatboye Slima nebo i pro U2.

Aktualizace 14.3.2004

Po desce Hunddred Days Off, ke které vyšly dva singly, více info zde, je tu další novinka s názvem The Golden Path, kterou Chemical Brothers vyprodukovali za účasti The Flaming Lips, více se dozvíte tady.

Diskografie :

2003 A Hundred Days Off
2002 Come With Us 
2000 Dig Your Own Hole//Exit Planet Dust 
2000 Music: Response EP 
1999 Surrender 
1998 Brothers Gonna Work It Out 
1997 Dig Your Own Hole 
1996 Setting Sun (+bonus Tracks) 
1996 Live At The Social Volume One
1996 Loops Of Fury 
1995 Leave Home 
1995 Exit Planet Dust 

Linky :

www.chemicalbrothers.net

www.iol.ie/~thedeans/chem

www.musicfanclubs.org/chemical

www.thechemicalbrothers.com

www.astralwerks.com/chemical

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark