editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Conception

Conception

ConceptionConception je norská rockově metalová kapel, která není u nás zrovna moc známá, ale jejich tvorba stojí opravdu za povšimnutí. Kombinují klasické nástroje s kytarami a na jejich deskách najdete skladby melodické i ryze metalové. Kapela vznikla v roce 1989 v norském Raufossu. Původně ji tvořili Tore Ostby (kytara), Dag Ostby (zpěvák) a Werner Skogli (bicí). Brzy Tore uvedl do kapely Freddyho Samsonstuena, svého spolužáka, který hrál na baskytaru. V dubnu roku 1990 si najali na týden studio a vytvořili první demo se třemi skladbami. Po prvním živém vystoupení je však opustil Werner a nahradil ho Arve Heimdal, který byl dříve členem mnoha rockových kapel. Zanedlouho se Conception vydali znovu do studia a nahráli demo s deseti skladbami. Ani Freddy v kapele nezůstal dlouho a byl vystřídán Ingarem Amlienem. Ingar byl starší než ostatní členové kapely a měl více zkušeností ze známějších kapel.

Poté se Conception rozhodli konečně nahrát první desku. Nehledali žádný label, raději založili svůj vlastní, pořádali koncerty a skládali hudbu. Nakonec začali nahrávat EP se čtyřmi skladbami. Ovšem vznikl menší problém, jejich muzika se změnila od tvrdého metalu na melodický progresivní rock a Dagův hlas se k tomuto stylu příliš nehodil. Conception začali tedy hledat nového zpěváka po celém Norsku a místo u mikrofonu nakonec zaujal Roy S. Khantatat. V nové sestavě začalo nahrávání prvního alba The Last Sunset. Album vyšlo v roce 1991 a prodalo se 5000 kopií. V hitparádě norského rádia NRK dosáhly singly The Last Sunset a Fairy´s Dance 2. a 3. místa.

ConceptionV roce 1992 kapela složila skladbu Black On Black na kompilaci historie norského rocku Norske Riff & Tordenskra. Ke Conception se přidal Hans Chr. jako pátý člen a kapela začala pracovat na druhé desce Parallel Minds. Mezi prácí na novém albu si zahráli na norském Metal Festival Tour a pár koncertů v Německu. Z druhého alba vyšel singl Roll The Fire, videoklip k němu nahráli Conception v německém Lübecku a později byl vysílán na MTV a Vivě. Album Parallel Minds bylo úspěšné dokonce i v Japonsku. V roce 1994 následovalo další turné a kapela se rozhodla vyměnit Hanse za klávesáka Halvora Holtera. S dalším turné přišel i další klávesák Trond Nagell Dahl. Poprvé si Conception zahráli ve Velké Británii. V roce 1995 vyšlo třetí album In Your Multitude ve dvou verzích, limitovaná edice obsahovala Španělskem ovlivněnou skladbu Sundance.

Po třetím albu si kapela dala na nějakou dobu pauzu a věnovala se sólovým projektům, Ingar Amlien se stal členem kapely Crest Of Darkness.V roce 1996 začali Conception znovu pracovat na nových skladbách a na řadu přišlo i další turné, tentokrát v Japonsku a jak jinak než s novým klávesákem, kterým se stal Lars Christian Narum. Po turné se vrátil Trond Nagell Dahl  a podílel se na skladbách. Ingar mezitím nahrál s Crest Of Darkness EP Quench My Thirst. 1.4.1997 vyšlo album Flow a Conception přinesl dosud největší úspěch. Až do vydání Flow Conception, přestože jsou norská kapela, nepořádali v Norsku žádné pořádné turné.To si uvědomili a uspořádali v Norsku devět koncertů. V poslední době není o kapele moc slyšet, ale jestli se chystají vydat něco nového, určitě se to dozvíte v novinkách.

 

Diskografie : 

The LAst Sunset (1991)
Parallel Minds (1993)

In Your Multitude (1996)
Flow (1997)

 Recenze : 

Flow

Linky

www.geocities.com/SunsetStrip/Palladium/1360/  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark