editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Depeche Mode

Depeche Mode

Depeche ModeSkupinu s tímto názvem založila britská čtveřice z  Dasildonu (hrabství Essex) v roce 1980. Zakládající čtyřka, Andy Fletcher, Martin Gore, Vince Clarke a Dave Gahan se pojmenovala podle francouzského módního časopisu. Na jednom futuristickém večírku si jich všiml šéf nahrávací společnosti Some Bizzare Records a zařadil skladbu Photographic na kompilaci Some Bizzare Album. 20. února 1981 vyšel debutový singl  Dreaming Of Me a následně i první album s názvem Speak & Spell. V roce 1982 odešel ze skupiny Vince Clark a nahradil ho Alan Wilder, se kterým skupina vydala alba A Broken Flame a Construction Time Again s písněmi Two Minute Washing,The Landscape Is Changing. Při vzniku čtvrtého alba Some Great Reward začala skupina experimentovat a používat samply. Z tohoto alba byly nejpopulárnější singly People Are People a Master And Servant. V tomto období se začala kapela oblékat výhradně do černého oblečení především z kůže a ovlivnila tím světovou módu. V roce 1986 vyšlo album Black Celebration, ve kterém kritizovali rozmařilý život princezny Diany. O rok později následovala deska Music For The Masses a světové koncertní turné. Záběry a nahrávky z tohoto turné byly použity ve filmu 101. Velké pozornosti se dostalo písni Pimpf, díky které byli Depeche Mode považování za zastánce fašismu. Po těchto událostech si skupina udělala menší pauzu a na svůj úspěch navázala v roce 1989 novým albem s názvem Violator. O další rozruch se postarala píseň Personal Jesus, ve které jsou kritizováni televizní kazatelé. Na tomto albu s červenou růží (8 mil. výlisků) vyšly také singly Enjoy The Silence, Policy Of Truth a World In My Eyes. Po naplánované tříleté pauze zplodila kapela novou desku Songs Of Faith And Devotion obsahující singl I Feel You. Opět následovala koncertní šňůra po celé Evropě, dokonce i v Praze, na které udivoval fanoušky Dave Gahan svou novou image. S dlouhými vlasy přes pohublou tvář a s bradkou vypadal jako Ježíš. Po skončení turné odešel Alan Wilder, zbylá trojice vydala v roce 1997 desku Ultra.

Na počátku tohoto milénia vyšlo nejnovější album s názvem Exciter. Toto album je velmi zdařilé a obsahuje tři singly I Feel Loved, Dream On a Freelove. S touto deskou vystoupila skupina 9. a 10. října 2001 také v Paříži a ze záznamu bylo vytvořeno DVD One Night In Paris.      

        Autor článku: Tomasus King  

Aktualizace 14.7.2003 

Dave Gahan se vydal na sólovou dráhu, album se jmenuje Paper Monsters a singl Dirty Sticky Floors, kromě toho koncertoval v ČR. Dalším singlem z desky Paper Monsters je I Need You.

Diskografie :

              

              

Dave Gahan - Paper Monsters

Linky : 

www.depeche-mode.com - oficiální web

www.depechemode.de

www.depechemode.ee

www.depechemode.cz

www.dmsite.sk

www.mattsmusicpage.com

   

Navštivte také fotogalerii Depeche Mode

Tento článek je součástí emagu  Best Music

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark