editorial

briefing

 

Jsi . fanda DJe Quicksilvera

DJ Quicksilver

DJ QuicksilverJeho vlastní jméno je Orhan Terzi a narodil se 28.6.1964 v Turecku. Většinu života však strávil v Německu, přezdívku Quicksilver si dal podle barometru, který měřil reakci publika na jedné deejayské soutěži. Jeho deejayskou základnou se stal Bochum, kde se také setkal se svým producentem DJem Tomaso de Donatis (bylo to v roce 1995) - tento DJ vydal několik tracků pod svým jménem De Donatis, např. The Virus, Let It Roll.

Dj Quicksilver byl ovlivňován německou elektronickou hudbou, ale později objevil belgickou taneční a tranceovou scénu a v oblibě měl i Black Music.

První úspěšný singl se jmenoval Bingo Bongo, stal se populárním klubovým hitem a dosáhl top stovky v prodejnosti singlů. Dále vydal ještě singl Boind !, ale opravdový úspěch přišel až s double singlem Belissima/I Have A Dream, který dosáhl Top 10 v mnoha zemích. Následující singl Free dosáhl v Německu na páté místo a to byl ten správný čas pro debutové album Quicksilver (v německém žebříčku nejprodávanějších alb 22.místo). Za 650 000 prodaných singlů získal DJ Quicksilver 20. pozici v žebříčku stovky nejúspěšnějších interpretů za rok 1997. Mezinárodní úspěch mu přineslo umístění v britské Top 10 a třikrát se prezentoval v mezinárodním pořadu Top Of The Pops. V prosinci roku 1997 vydal singl Planet Love, který se též dočkal velkého úspěchu a videoklip vysílala VIVA a MTV.

Druhé album vyšlo v roce 1998 a jmenovalo se Escape 2 Planet Love, kromě předchozího tracku Planet Love obsahovalo také nový double singl Escape To Paradise/Timerider. V tomto období dělal mnoho remixů pro různé významné interprety, např. Faithless, Future Breeze, U.S.U.R.A (hit Open Your Mind), Enigma (Roundabout), Dance 2 Trance (Power Of American Natives), Chicane nebo Brooklyn Bounce.

Potom na nějakou dobu zapomněl na jméno DJ Quicksilver a se svým producentem založili projekt Watergate. Pod tímto názvem vydali singly Mull Of Kintyre (The Battle) – předělávka původně od Wings,  Maid Of Orleans a Heart Of Asia (tento singl dosáhl v Německu na 26.místo, ale v Anglii až na jedničku!).

Dále vydal singly 8x4 (I Like It) – kombinace Stardust Music Sounds Better With You a Wamdue Project King of My Castle a singl Cosmophobia (1999). V roce 2001 vydal DJ Quicksilver remix hitu Ameno, původně od projektu ERA. V září roku 2001 zremixoval Shaggyho hit Boombastic.

Zatím posledním singlem je předělávka Always On My Mind (původně Pet Shop Boys), který Quicksilver zremixoval společně s Base Unique.

Pokud jde o jeho osobní život, nemá moc volného času, ale když zrovna nepracuje, rád surfuje, chodí do fitnessu a jezdí na kole.

Aktualizace 14.6.2003 :

DJ Quicksilver po delší pauze vydal nový singl New Life. Opravdu už bylo načase, protože poslední jeho vlastní singl byl Escape To Paradise a to už je hodně dlouho…

Recenze alb :

Quicksilver

Linky : 

www.djquicksilver.de - oficiální web

www.fortunecity.com/tinpan/eno/116/djquicks.htm  

 

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark