editorial

briefing

 

  >>  Jsi . fanda Erasure

ErasureTuto britskou skupinu tvoří dvojice Vince Clarke a Andy Bell. Vince nejdříve působil jako člen Depeche Mode a Assembly, poté se rozhodl, že založí nový projekt a nahraje album s deseti různými zpěváky. Uspořádal proto konkurs, kde poznal Andyho a s tou desítkou si to nějak rozmyslel…psal se rok 1985 a vznikl projekt Erasure.

Začínali, jak jinak, než nepříliš úspěšně. První tři singly Who Needs Love (Like That), Heavenly Action a Oh L´Amour dosáhly opravdu zanedbatelných míst v hitparádě. V roce 1986 přišel jejich první úspěšný hit Sometimes a umístil se na druhém místě v UK Chart. Následovalo debutové album Wonderland a singl It Doesn´t Have To Be Me (1987). Další měsíc se druhé album The Circus dostalo do Top Ten a popularita Erasure velice rychle rostla. Patnáct jejich singlů dosáhlo první desítky včetně jednoho prvního místa s coververzí od ABBY a následovalo album jen s coververzemi od ABBY - ABBA-Esque (1992). Kompletní diskografii najdete na další stránce. Skupina Erasure se stala velkým rivalem Pet Shop Boys a v devadesátých letech prodejnost jejich alb výrazně vzrostla.V albové hitparádě se jméno Erasure objevilo celkem pětkrát na prvním místě. Erasure mají za sebou dlouhou a úspěšnou kariéru, přesto nejsou v dnešní době ani trochu komerční a stále pracují na nových albech. Poslední má název Loveboat a určitě si vzpomínáte na singl Freedom nebo pozdější Moon And The Sky. Tato písnička prvně byla umístěna na albu Loveboat v takové poloinstrumentální verzi, ale jako samostatný singl dostala úplně nový refrén. Loveboat je záležitost roku 2000, takže už by pomalu mohlo vyjít zase něco nového, momentálně Erasure dokončují nové album, které by se mělo skládat z coververzí…protože tohle je skupina, která už má něco za sebou, tak to jistě dopadne dobře a budou to coververze povedené. Album vyjde na začátku roku 2003.

Erasure Extra

AndyAndrew Ivan Bell se narodil 25.4.1964 v Peterborough (Anglie). Má pět sourozenců, čtyři sestry Karen, Alison, Diane, Elaine a jednoho bratra Garyho. Momentálně žije střídavě v Londýně a na Mallorce. Jeho oblíbená skupina je ABBA, oblíbené jídlo roastbeef a nejraději nosí pohodlné tričko a džíny. Za nejoblíbenější věc považuje svoje červené pantofle :-) a jeho největší hobby je spánek. Hudební kariéru začal až s Erasure.

 

VinceVincent Clarke se narodil 3.7.1960 ve Woodford, Essex (Anglie). Má dva bratry - Rodney, který pracuje jako grafický designer, Michael, také působící na hudební scéně a sestru Carol. Obdivuje Paula Simona, jeho oblíbené jídlo je klasický anglický fastfood „fish and chips“ a nejradši se obléká do trojdílného obleku. Jeho největší hobby je rybaření. Kromě Erasure se podílel na albech Depeche Mode, Yazoo, Nice! a Family Fantastic.

Aktualizace 14.1.2003

Other People´s SongsSingl Solsbury Hill (coververze původně od Petera Gabriela) už se hraje v rádiích, více info zde. 27. ledna vychází také nové album Other People´s Songs. Najdete na něm písničky v originále například od The Korgis, Buddyho Hollyho, The Three Degrees, The Righteous Brothers, Elvise Presleyho nebo Buggles (hit Video Killed The Radio Star, který je i na singlovém cédéčku Solsburry Hill.

Aktualizace 14.7.2003

Erasure vydali nový singl Make Up And See Me ( Make Me Smile). Více info zde.

Aktualizace 14.10.2003

Erasure chystají Best Of album Hits ! The Very Best Of Erasure s průvodním singlem Oh´Lamour. Vyjde i DVD s klipy. Více info tady.

 pokračuj >>

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark