editorial

briefing

 

 

Jsi . fanda Faithless

Faithless

FaithlessFaithless jsou jedna z nejúspěšnějších britských klubových kapel. I k nám se však jejich největší hity a alba, na kterých se mixuje několik hudebních stylů, dostala a byla přijata velmi pozitivně. Nejvyšší čas, abychom se podívali i na jejich biografii.

Všechno začalo kolem Rolla Armstronga, který svůj první úspěch zažil s trackem Don´t You Want Me (remix tracku od Felixe), kterého se prodalo 2.5 milionu kopií. Poté začal sám  vydávat svoje tracky a psal hudbu pro alba jiných interpretů, kromě toho má na svědomí také spoustu remixů pro Björk, Pet Shop Boys, Donnu Summer, Simply Red, Gabrielle a další. Mnoho těchto remixů dosáhlo na britskou jedničku. Rollo ještě dlouho před Faithless potkal Sister Bliss, se kterou založili duo Rollo And Sister Bliss Team a později zformovali Faithless. Sama Sister Bliss se už od pěti let učila hrát na klavír a k tomu si později přidala i violu, saxofon a basu. Před Faithless vydala sama dva úspěšné tracky Life´s A Bitch a Badman a stala se uznávanou DJkou. Dalším členem skupiny se stal Jamie Catto, který původně působil v kapele The Big Truth Band. Jednoho dne prostě přišel za Rollem, který mu řekl, ať složí skladbu na určité Maxi Jazz a Sister Bliss téma a za pár hodin měl na stole track, který ho natolik dostal, že Jamieho přijal k Faithless. Poslední součástí Faithless je rapper Maxi Jazz, který začínal jako hip hopový DJ a brzy se mu podařilo dostat se do pirátského rádiového vysílání s pořadem The Soul Cafe Show. Maxi Jazze však neuspokojovalo hraní hudby někoho jiného a sám chtěl tvořit vlastní tracky. Za tímto účelem založil skupinu The Soul Food Cafe Band a vydal s ní několik EP. S touto skupinou vystupoval společně s  Jamiroquaiem, Soul II Soul a jinými. Když se potkal s Rollem a promluvili spolu nejen o muzice, ale i o životním stylu buddhismu, vznikli Faithless.

Následoval debut Reverence a především úspěšná deska Sunday 8pm, která je ukázkou kombinace žánrů a spolupráce členů skupiny, kde každý byl ovlivněn jiným prostředím, ale přesto našli společný cíl. Track, který rozžhavil většinu tanečních parketů God Is The DJ, je úlomek z tohoto alba. Dalším podstatným zářezem v historii Faithlesss je album Outrospective, ze kterého pochází úspěšný hit  We Come 1. Posledním počinem skupiny je zatím deska Reperspective.

Něco málo z osobního života:

Maxi Jazz

Vlastním jménem Maxwell Frazer se začal zajímat o hip hop od roku 1983 a o rok později založil výše zmíněnou kapelu The Soul Food Cafe. Je buddhista a jeho víra společně s odlišnou vírou kapely nakonec byla podnětem pro jméno Faithless. Kromě muziky se zajímá i o auta, vlastní Ford Escort a ve volném čase závodí. To už ho ovšem stálo jednu nebezpečnou bouračku, kvůli které musel být na nějakou dobu zrušen chod Faithless.

Sister Bliss

Vlastním jménem Ayalah Bentovim, hudbě se věnuje od roku 1987, po vlastních experimentech na DJské scéně a spoluprací s Rollem, s ním zformovala Faithless. Je sestrou Dido, která občas hostuje v kapele Faithless, nicméně kariéry obou se poněkud liší a každá jde docela jinou cestou. Stojí za dvěma tracky složenými s Johnem Martynem Sister Sister a Deliver Me. V Británii je považována za nejlepší ženskou deejayku.

Rollo

Roland Armstrong se kromě hudby věnuje i filosofii a je členem MENSY. Už v deseti letech měl vlastní kapelu s názvem Krazy Kats. Než si začal vydělávat hudbou, byl barmanem i zahradníkem. První track napsaný s jeho přáteli vydal v roce 1992.

Diskografie :

Reverence
Reverence/Irreverence
Sunday 8pm
Saturday 3am
Outrospective
Reperspective

Linky :

www.faithless.co.uk

www.aristarec.com/faithless/home.html

www.inet.hr/~skocijan/Faithless

www.faithless.civ.pl

Navštivte také fotogalerii Faithless

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark