editorial

briefing

 

  >>  Jsi . fanda Fatboye Slima

Fatboy SlimFatboy Slim je snad nejpopulárnější britský DJ, kterého vám jistě nemusím představovat. Přestože je velice známý, nechová se jako typická celebrita. Často vystupuje pod vlastním jménem Norman Cook a i když už vydal mnoho hitů pod svým současným pseudonymem, klidně vydává i další singly pod přezdívkami známými jen málokomu.

Ani Norman Cook není jeho původní jméno, narodil se 13.7.1963 v Bromley (Anglie) jako Quentin Cook. Vyrůstal v Redhillu, poté se přestěhoval do Brightonu, kde studoval a dělal DJe. První kapelu založil se svým spolužákem Paulem Heatonem a jmenovali se The Housemartins. Vydali singly jako Flag Day, Sheep, Happy Hour a s hitem Caravan Of Love v roce 1986 dosáhli až na vrchol britské hitparády.

Začínali být úspěšnou kapelou, ale přesto se rozpadli. Norman založil jinou skupinu – Beats International. Byla to spíše spolupráce několika hudebníků než skupina. V roce 1989 se na první místo dostal jejich track Dub Be Good To Me.

Na začátku devadesátých let měl Norman osobní problémy a na dva roky přerušil kariéru. Další kapela, kterou založil, se jmenovala Freakpower, zpěvákem byl Ashley Slater z kultovní funkové kapely Microgroove. V roce 1994 vydali první album Drive Thru Booty, většinu materiálu napsal Norman a měla být původně určena pro třetí album s Beats International.

Turn On, Tune In, Cop Out byl jejich hit number 1 a také byl použit pro reklamu Levi´s Jeans.

V roce 1995 vydal Norman album pod pseudonymem Pizzaman. Následovalo turné s Freakpower, druhé album More Of Everything…For Everybody a další rozpad. Norman vydal nějaké singly pod pseudonymy Fried Funk Food a Mighty Dub Kats. Teprve v této době se rozhodl pro přezdívku Fatboy Slim (je to přezdívka zpěváka z čtyřicátých let, který se proslavil písní Baby, I Want A Piece Of Your Pie).

V roce 1996 ve svém podkroví pojmenovaném The House Of Love nahrál Fatboy Slim během jednoho týdne album Better Living Through Chemistry. Název alba není shoda náhod, k nahrání Better Living Through Chemistry ho přesvědčili The Chemical Brothers. Sklidilo velký úspěch a otevírá ho velmi povedená skladba Song For Lindy. Fatboy Slim často navštěvoval jako DJ kluby The Sunday Social (domácí klub pro Chemical Brothers) a Big Kahuna Burger.

Fatboy SlimZaložil také se svými přáteli vlastní klub Big Beat Boutique v Brightonu. V roce 1997 vydal singl Magic Carpet Ride jako Mighty Dub Kats a No Way s Freakpower v roce 1997. Na svědomí má spoustu remixů například pro Cornershop, Wildchild, Beastie Boys, Fluke. Dostal možnost dělat remixy i pro Madonnu a U2, ale to odmítl.

V roce 1998 přišel nepochybně jeden z největších hitů Fatboye Slima The Rockafeller Skank a album You´ve Come A Long Way, Baby. Dále jsou na albu i  úspěšné tracky Praise You a  Gangster Trippin´.

Rok 1999 byl jistě jeho šťastným rokem, protože se oženil se svou současnou manželkou Zoe Ball a navíc získal MTV Music Awards jako Best Dance Act a Best Video.

Další album v pořadí je Halfway Between The Gutter And The Stars, vyšlo na konci roku 2000 a bylo uvedeno singlem Sunset (Bird Of Prey), kde jsou vokály Jima Morrisona. Dalším skvělým trackem je Ya Mamma, dost šílená punkrocková skladba se zajímavým klipem. Aby toho nebylo málo, na albu hostuje Macy Gray. Asi o rok později vydal Fatboy Slim deejayský set Live On Brighton Beach. Na albu jsou remixy  od interpretů jako Underworld, Basement Jaxx, Leftfield a další. Fatboy Slim svou tvorbou překročil hranice dance music a získal vysokou popularitu jen díky své muzice. Na další album se tedy můžeme těšit.

 pokračuj >>

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark