editorial

briefing

 

Jsi . fanda Gigiho

Gigi D´Agostino

Gigi D´AgostinoKdo z vás chodí na parties a různé diskotéky určitě bezpečně pozná muziku Gigiho D´Agostina. Je to snad nepopulárnější italský DJ a na rozdíl od jiných italských formací, skupin a projektů se proslavil nejvíce i v zahraničí. Jméno Gigi je pouze přezdívka, jeho vlastní jméno je Luigi di Agostino.

Narodil se 17.12.1967 v Torinu (jestli to chcete česky, tak v Turíně, ale já raději píšu názvy, jak jsou známé ve světě). Jeho začátky nebyly lehké, jak už to většinou bývá, vystřídal množství zaměstnání a asi by ho v jeho devatenácti letech, kdy se začal věnovat hudbě, vůbec nenapadlo, že to může dotáhnout tak daleko. Dnes na to říká, že kdyby to bylo nutné, klidně by to prožil znovu. Miloval progresivní hudbu, brzy ho však přestalo bavit pouze poslouchat a rozhodl se sám něco vytvořit. V jeho rodném městě začínal v klubu Woodstock a hraje tam i dnes.

V Itálii se proslavil množstvím různých vlastních tracků, remixů především svých ale i převzatých písniček a jeho jméno se objevilo na několika kompilacích.Tuto počáteční diskografii vynechám, protože mnoho hitů se vůbec nedostalo za hranice Itálie. Ty obzvlášť vydařené jsou na albech, o kterých se zmíním za chvíli, snad jen, abyste věděli, že vznikly právě v této době, ještě na počátku Gigiho kariéry, jsou to Elekro Message, Fly, Gigi´s Violin a Angel´s Symphony. Poslední dvě skladby jsou v České republice opravdu těžko k dostání. Pokud vás zajímá kompletní diskografie, podívejte se na oficiální stránky www.gigidagostino.com nebo na tuto adresu www.scody.net/ggdag/sito/discografia.asp , kde najdete úplný přehled.

Gigi na diskotéceUž od začátku byl Gigi zároveň DJem i producentem a na otázku, čím se cítí být víc, odpovídal, že obojí spolu souvisí.¨Vlastně, když někdo vytváří taneční hudbu asi těžko se vyhne deejayingu :-)

První mezinárodní singl, který přinesl obrovský úspěch byl Elisir (Your Love) vydaný i v USA. Následovaly další hity, které už jsou dobře známé i v našich končinách - Another Way, Cuba Libre a Bla Bla Bla (jednoduchý taneční track, který strhl obrovský úspěch, v Itálii dosáhl na 4. místo a prodalo se 10 000 kopií během čtyř dnů).

První mezinárodní kompilace Euro Dance vychází v roce 1998, kde podobně jako na Il Grande Viaggio (zatím posledním Gigiho produktu) jsou remixy tracků různých tanečních projektů a pět písniček od Gigiho samotného. Tato kompilace byla velice důležitým bodem v jeho kariéře, protože získala platinovou desku a prodalo se 120 000 kopií.

Až v roce 2000 se Gigi vrací zpět do rádiových éterů s vysokou nadprodukcí, v pořadí za sebou rychle vycházejí The Riddle (předělávka Nika Kershawa), L´Amour Toujours a La Passion, kterou asi dnes zná většina z nás a touto písničkou se stal Gigi trochu komerčním, ovšem tohoto adjektiva se zbavil hned po vydání dalších tracků. Doba, kdy vychází jeho první album L´Amour Toujours je asi největším zlomem v Gigiho kariéře. Album je výjimečné tím, že je rozděleno na dvě části a je to dvojalbum. První část se jmenuje Chansons For The Heart a jsou to zpívané skladby, hity, které jistě dobře znáte – Another Way, L´Amour Toujours (v albové verzi, v radiích se hrála v remixu), Elisir (Your Love), The Riddle, La Passion, Bla Bla Bla a další. Druhá část má název Beats For The Feet a sem patří tvrdé techno beaty, skladby většinou instrumentální – La Dance, Cuba Libre, My Dimension, Elektro Message, Fly a také remixy The Riddle a Bla Bla Bla. Na obálce alba se vyskytuje japonský znak ‘Mon’. Znamená tanec nebo pohyb a je Gigiho symbolem. V této době spolupracoval Gigi se Sandro Cosmicem, který byl jeho MC a jeho hlas je použit v některých vokálech.

Gigi na diskotéce 2Jak jsem výše napsala, byl Gigi ve vysoké nadprodukci a velice brzy, když bylo album L´Amour Toujours ještě na vrcholech žebříčků po celé Evropě vydal další album Tecno Fes, bylo vlastně také dvoudílné, jenom se prodávalo zvlášť. Do České republiky se dříve dostalo Tecno Fes Volume 2 s novými skladbami. Tyto písničky se již nehrály v rádiích, jen ve speciálních tanečních pořadech a samozřejmě na diskotékách. Singly z tohoto alba jsou třeba Amorelettronico, Un Giorno Credi (na albu je pouze v instrumentální verzi, v této verzi byla jako singl a později vyšla i ve zpívané verzi), Souvenir, You Spin Me Round (předělávka původně od Dead Or Alive), Tecno Fes a ještě jednou remixy La Passion  a L´Amour Toujours (speciální a dlouhé). První část u nás vyšla o něco později a jmenovala se velice jednoduše Tecno Fes Volume 1. Tady se nic moc nového neobjevuje, jsou to další remixy písniček z alba L´Amour Toujours.

Posledním počinem tohoto italského deejaye je kompilace Il Grande Viaggio Vol.1, kde jsou jeho remixy tracků různých tanečních projektů a také jeho vlastní skladby, z nichž můžu jmenovat třeba Natale. Další singl, který se už ani nevyskytuje na této kompilaci, je písnička Put On Your Red Shoes. Je to remix starší nahrávky od italské skupiny X-treme, ale není to předělávka, protože zůstaly zachovány vokály stejné jako v originále a navíc tento remix udělal Gigi společně s Agostinem Carrolem (zpěvák skupiny X-treme). Dohromady se pojmenovali Ago.

Gigi vydal spoustu oficiálních singlů, ale jsou tu i neoficiální singly, například Shut Up nebo Excuse Me. Vyšlo také album All In One Night, exkluzivní recenzi si můžete přečíst na těchto stránkách, jenom samotné album asi těžko seženete. Posledním Gigiho počinem je remix Objection (Tango) od kolumbijské zpěvačky Shakiry, který má v remixované podobě jiný název Te Aviso Te Anuncio.

  Aktualizace 14.7.2003

Gigi vydal další singl, nechal se inspirovat velkým hitem Hymn od Ultravox. Více info zde.

Aktualizace 14.3.2004

Gigi vydal novou desku Silence E.P.Underconstruction 1, více se dozvíte tady.

 

Diskografie :

               

Recenze alb :

L´Amour Toujours

Tecno Fes Vol.2

Il Grande Viaggio

Linky : 

www.gigidagostino.com - oficiální web

www.efrance.fr/gigidagostino/links.asp

www.scody.net/ggdag/

Navštivte také fotogalerii Gigiho  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark