editorial

briefing

 

Jsi . fanda HIM

Rozhovor s Villem Valem

HIM

HIMSnad nejvíce kontrastní kapela, jakou vůbec můžete znát. Možná proto, že jsou z Finska - země velmi vyspělé a přitom země mrazivé zimy a největšího počtu sebevražd. I jejich skladby jsou často o smrti…ale taky o lásce. Jsou zakladatelé nového žánru „lovemetal“, zatím jsou jeho jediní nebo alespoň nejznámější představitelé. HIM=His Infernal Majesty – jeho ďábelské veličenstvo, to zní skoro jako kdyby kapela holdovala satanismu a také “jeho“ – jako by to byla záležitost jen jednoho člověka - zpěváka Villa Vala.Ten ovšem odmítá něco takového připustit: „Média mě neustále vyzdvihují nad ostatní členy kapely, jsem frontman, ale HIM jsou kapela.“ Kapela neuznává satanismus ani jiné náboženství.“Bůh a Satan jsou jen fantazie. Dobrý příběh pro horory, ale nic víc“, říká Ville.

HIM se dali dohromady v roce 1995, zformoval je Ville Valo (zpěvák, textař, hudba jeho krevní skupiny je Roy Orbison a Johny Cash). Členem kapely se stal i Mige Amour (jeho vzorem je Brian Eno, hraje na baskytaru, anglickým ekvivalentem k jeho finskému jménu je Michael Eros), přítel Villa z raného dětství. Oba tvrdí, že by pro toho druhého zemřeli. Dalšími členy jsou : bubeník Gas (říká si Buddha Cognac), klávesák Burton (má v oblibě vážnou hudbu a Čajkovského, k HIM se přidal teprve při nahrávání Deep Shadows And Brilliant Highlights) a kytarista Linde (oblíbeným interpretem je pro něj Jimi Hendrix a říká si ještě Daniel Lioneye). Ville založil HIM, protože byl zdeptaný novou vlnou taneční hudby a komerčního rocku. Jejich původním cílem bylo zaujmout lidi svou hudbou, opustit Helsinki a cestovat po světě. Jejich debutové album se jmenovalo Greatest Lovesongs Vol.666 (album získalo ve Finsku Emma Award za nejlepší debut a stalo se zlatým).

Ville a LindeSkutečnou slávu jim přinesl až singl Join Me (titulní skladba k filmu Třinácté patro) a album Razorblade Romance vydané v roce 1999. Potom byli HIM pozváni na různé festivaly. S další deskou Deep Shadows And Brilliant Highlights se dostali i na koncert do Prahy. Z této desky pocházejí známé singly In Joy And Sorrow, Close To The Flame a Heartache Every Moment. Současnost už asi dobře znáte, v roce 2003 vyšlo album Love Metal a singly Funeral Of Hearts, Buried Alive By Love nebo nejnovější The Sacrament (umístil na 23.místě v UK Chart, což je pro HIM zatím největší úspěch, pokud se Anglie týče). HIM prodali dohromady dva miliony alb. Na albu Love Metal se kapela „našla“, alespoň tak to společně tvrdí. S touto deskou chtěli konečně ukázat světu, co je jejich stylem. Na obálce desky je také jejich symbol heartagram, který je provází už od založení kapely, ale teprve nyní ho určili za svůj symbol (vlastní symbol měla například i kapela Led Zeppelin). HIM navštívili i ČR a koncertovali na festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích, jejich návštěva se bude letos opakovat, tentokrát budou v Praze doprovázet na turné Ozzyho Osbourna. Mimochodem Ozzy jim pomohl s kariérou a jeho dcera Kelly a její přátelé jsou fanoušci HIM, dokonce tak, že si nechali vytetovat heartagram. Poslední novinkou je, že na konci října má vyjít live album.

Aktualizace 14.3.2004

HIM vydávají kolekci největších hitů s názvem And Love Said No se dvěma novými singly. Více info zde.

Diskografie :

Greatest Love Songs Vol.666

1995 
 Razorblade Romance 1999
Deep Shadows And Brilliant Highlights 2001
 Love Metal 2003
And Love Said No 2004

Linky :

Oficiální web : www.heartagram.com

him-room666.tvheaven.com

www.razorbladeklubi.com

Navštivte také fotogalerii HIM  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark