editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Kim Wilde

Kim Wilde

Kim WildeKim Wilde je typickou hvězdou z osmdesátých let, proslavila se líbivými elektropopovými skladbami a tenkrát získala mnoho fanoušků, kteří jí zůstali věrni dodnes. Poslední album vydala v roce 1995 a až dnes se znovu vrací na scénu.

Narodila se jako Kim Smith v Chiswicku (Západní Londýn) 18.11.1960. Dětství strávila v Hertfordshire a vystudovala výtvarnou školu. K hudbě měla blízko přes rodinu, její otec Marty Wilde byl rock´n´rollovou hvězdou z padesátých let a matka zpívala v kapele. Její bratr Ricky také nezůstal pozadu, skládal písničky už od dětství a díky němu také Kim vydala svůj první hit Kids In America. Písničku napsal Ricky a Kim nazpívala vokály, zaujala nahrávací společnost RAK Records a ta jí vydala tuhle skladbu v roce 1981. Kids In America bodoval v americké hitparádě a v Británii se dostal na druhou pozici. Během stejného roku Kim vydala debutové album Kim Wilde a další dva singly Chequered Love a Water On Glass, prodala více nahrávek než její otec za celou kariéru.

Kim na koncertěDo roku 1984 vydala další dvě alba Select a Catch As Catch Can a pak změnila gramofirmu. S novou společností vydala hity Another Step (Closer To You) a předělávku od Supremes You Keep Me Hanging On, která byla pro ni číslo jedna v americké hitparádě a v Británii opět dvojka.To už se psal tok 1987. Následovaly písničky You Came, Never Trust A Stranger, Four Letter Word. Za ta léta Kim rozvinula svou schopnost skládat hudbu a to se projevilo na jejich dalších albech Another Step, Close, Love Moves a Love Is. Za svou kariéru prodala 7 milionů alb a 12 milionů singlů, pořádala turné s Michaelem Jacksonem, Davidem Bowiem a získala titul nejlepší zpěvačka. V roce 1995 vydala album Now And Forever ve stylu groovy soul. Tenhle žánr nezískal příliš velkou oblibu širšího publika, tak se desky prodalo málo. V tu chvíli už Kim začala pomalu odcházet ze světové hudební scény, dva roky účinkovala v muzikálu Tommy a tam se seznámila s Halem Fowlerem, který se stal jejím manželem. 3.1.1998 se jí narodil první syn Harry Tristan a za dva roky dcera Rose Elisabeth. Rodina získala první pozici v životě Kim Wilde, vedle toho si zvolila klidnější způsob života a začala se věnovat zahrádce. Vystupovala v zahradnických pořadech v televizi.

Kim a NenaV roce 2001 nastal zlom a Kim se vrátila znovu k hudbě. Vystoupila  na několika turné, vydala kompilaci The Very Best Of Kim Wilde  s novou písničkou Loved. Následovala coverveze od Steppenwolf Born To Be Wild a pokračovala v živých vystoupeních až do roku 2003, kdy dostala příležitost nazpívat duet s Nenou Anyplace Anywhere Anytime, který se stal mezinárodním hitem. V poslední době se uvažuje o jejím novém albu.

 Svatba  Kim jako dítě
   

Diskografie :

1981   Kim Wilde
1982    Select
1983  Catch As Catch Can
 1984  Teases And Dares
1986  Another Step
 1988  Close
 1990    Love Moves 
 1992    Love Is
 1995   Now & Forever  

Recenze alb :

The Very Best Of Kim Wilde

Linky :

www.kim-wilde.co.uk

www.kimwilde.com

www.kimwilde.de

www.kimwildetv.com

 

Navštivte také fotogalerii Kim Wilde

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark