editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Men At Work

Men At Work

Men At Work„Chlapi v práci“ - tento název kapely svádí k nějakým budovatelským písním, nicméně v Austrálii - zemi jejich původu, v době, kdy se u nás mávalo rudými prapory, byl zlatý věk pohodových osmdesátek. Men At Work byla kapela, která se nebrala zase tak vážně a tvořila příjemné popové skladby, které dnes zní možná trochu zaprášeně, ale vedle nové vlny komerčního popu jako skvělé odreagovaní.

Men At Work (pojmenovali se jednoduše, jednoho dne šli po ulici a na staveništi spatřili nápis Men At Work:-) se dali dohromady v Melbourne v roce 1979, zakládajícími členy kapely se stali zpěvák Colin Hay (narodil se ve Skotsku 29.6.1953, do Austrálie později emigroval) a kytarista Ron Strykert (narodil se 18.8.1957). Tito dva nejdříve hráli sami a později se k nim přidali Greg Ham (27.9.1953, klávesy, saxofon, flétna), baskytarista John Rees a bubeník Herry Speiser. Nejdříve začínali v malých klubech a hospodách, než získali kontrakt se svou gramofirmou.V roce 1981 vyšel jejich první singl a hned to byl obrovský hit nejenom v Austrálii, jmeonval se Who Can It Be Now?. Brzy ho následoval další velký hit Down Under. Tyto singly pocházely z debutové desky Business As Usual. Nicméně hudebním kritikům se Men At Work moc nezamlouvali. Přesto se jejich dva hity se stali v roce 1982 jedničkami v americkém žebříčku. Velkou podporu písničkám daly jistě i videoklipy a Men At Work se vydali na turné jako předskokani Fleetwood Mac. Album Business As Usual se vyšplhalo na jedničku amerického albového žebříčku a udrželo se tam 15 týdnů. V Británii přišel úspěch se stejnými songy a albem o rok později a Men At Work získali Grammy Best New Artist. Druhé album Cargo se umístilo na třetím místě v US Chart a singly Overkill a It´s  A Mistake dosáhly Top 10.

Men At WorkTřetí album Two Hearts už bylo méně komerčně úspěšné, ale pořád ještě získalo zlatou desku v USA. Colin Hay se vydal na sólovou dráhu a kapela se kvůli neshodám s managementem rozpadla v roce 1985. Všichni její členové se vrhli na sólové dráhy. Colin Hay vydal v roce 1987 album Looking For Jack. V roce 1990 experimentoval s keltskou hudbou a s Colin Hay Band vydal desku Wayfaring Sons.Po několika sólových produktech vydaných v devadesátých letech se Colin Hay znovu setkal s Gregem Hamem a obnovili Men At Work. Následovalo turné v Brazílii, které bylo naprosto vyprodáno, což znamená, že fanoušci na staré časy jen tak nezapomínají, z koncertu bylo vydáno live album.

 

Diskografie :   

Business As Usual
Cargo
Two Hearts
Puttin' In Overtime
Contraband: The Best Of Men At Work
Brazil 
Super Hits
The Essential Men At Work

Linky

www.legacyrecordings.com/menatwork

www.vh1.com/artists/az/men_at_work/bio.jhtml

www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=amg&sql=Baudyyl3jxpzb 

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark