editorial

briefing

 

 

Jsi . fanda Preziosa

Prezioso

PreziosoItalská formace: bratři Giorgio a Andrea Prezioso společně s Marvinem už mají za sebou docela slušnou kariéru na taneční scéně. Společně s Gigi D´Agostinem a Eiffel 65 patří k legendám italských diskoték a jejich muzika se líbí typickými italskými melodiemi. Přestože od té doby, co dobyli německou Chart a tím získali popularitu v dalších částech Evropy, uplynul čas, který se na taneční scéně zdá být velmi dlouhý a mnoho se změnilo, Prezioso zůstávají věrní svému klasickému stylu a nejdou s mainstreamem tranceových coververzí.

Jejich debutový singl Tell Me Why je z roku 1999. Následovala celá škála úspěšných hitů Let Me Stay, Voices - ty měly podobný koncept jako Tell Me Why a singly z trochu jiného soudku tvrdších beatů - Rock The Discothek a Emergency 911. Hitů dostatek pro debutové album, které dostalo název Back To Life. Prezioso na něj umístili melodické zpívané skladby, které by mohly být stejně dobře hity jako singly, co již vyšly. Nicméně Prezioso poté začali pracovat na úplně nových skladbách, díky desce Back To Life již byli populární nejen v domovské Itálii a Německu, ale i v Rakousku a pronikli i na české diskotéky. Debutového alba se prodalo 500 000 kusů a Prezioso odehráli asi 150 živých vystoupení.  

PreziosoNovým singlem z druhého připravovaného alba se stal Let´s Talk About A Man, který poskočil z nuly až na 30.místo v německé Top 100. Neméně úspěšné byly i singly We Rule The Danza a Somebody. Tyto tři hity můžete najít na druhém albu We Rule The Danza. Přehlídka pořád nekončí, následuje singl In My Mind. Zatím posledním singlem je písnička Voglio Vederti Danzare a Prezioso svoji diskografii doplnili ještě o deejayský výběr DJ Prezioso presents Italy`s Clubsounds Vol. 1, který vyšel v roce 2002. Na tomto výběru jsou největší hity italských hvězd jako Ago (projekt Gigiho D´Agostina  Agostina Carrola ze skupiny X-treme) a jejich song Put On Your Red Shoes, Mollela – Whistle´s Party, Floorfila - Le Délire, DJ Ross – Dreamland  a mnoho dalších v remixu Preziosa. Nechybí ani vlastní skladby Preziosa.

Prezioso míchají techno společně s popem, tak aby hity byly dostatečně žhavé pro diskotéku a zároveň ne příliš náročné pro rádiové vysílání a co je vlastně inspirovalo? Nejraději mají hudbu osmdesátých let a interprety jako Depeche Mode nebo Nika Kershawa, nicméně trochu je ovlivnil i rock sedmdesátých let. Giorgio Prezioso od  roku 1991 pracuje jako moderátor italského pořadu Deejay Time, hraje své sety v římském klubu Veleno a spolupracuje také s italským rapperem Jovanottim. Jeho starší bratr Andrea tvrdí, že hudba je jeho život. Marvin je nejmladší z trojice a od mládí hraje na klavír a klávesy, nejdříve působil v různých rockových a new wave kapelách a v roce 1998 poprvé spolupracoval s Giorgem a Andreou na skladbě I Wanna Rock. Marvin je zpěvák a textař a Giorgio skládá hudbu v tanečním stylu. Andrea spojí všechny elementy dohromady, aby písnička zněla v typickém stylu Preziosa.

  Diskografie :

Back To Life 2000
We Rule The Danza 2002
DJ Prezioso presents Italy`s Clubsounds Vol. 1 2002

Linky :

www.prezioso.de

Navštivte také fotogalerii Preziosa

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark