editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili PeppersTato americká kapela vznikla v roce 1983. Jejími zakládajícími členy byli: zpěvák Anthony Kiedis, kytarista Hillel Slovak, baskytarista Flea (vlastním jménem Michael Balzary) a bubeník Jack Irons. Už od svého vzniku měla kapela problémy s úřady pro svoje ne zrovna "slušné" texty. Také nahrávací společnost EMI a obecenstvo zaujala spíše divoká sexy show, ve které papričky vybíhaly na podium tak, jak je bůh stvořil, jen s ponožkami na svých přirozeních, než samotná hudba, kombinující prvky punku, funky, rapu a metalu. 
V roce 1984 vydali první bezejmenné album, o tři roky později následovala deska The Uplift Mofo Party Plan. Čtveřice také nafotila před londýnským nahrávacím studiem Abbey Road (stejný přechod, na kterém vznikla slavná fotka Beatles) svoji vlastní nahou ponožkovou verzi známého alba (The Abbey Road) pod názvem The Abbey Road E.P. V roce 1988 zemřel Hillel Slovak na předávkování heroinem, to neunesl bubeník Irons a skupinu opustil. Na jejich místa nastoupili John Frusciante a Chad Snith. V tomto složení natočili desky Mothers Milk a Blood Sugar Magic. V kapele poté následovalo rychlé střídání kytaristů, nakonec se vrátil zpět J. Frusciante a vzniklo další album One Hot Minute. V roce 1996 přispěli skladbou Love Roller Coaster na soundtrack k filmu Beavis and Butthead Do America a o tři roky později vyšlo veleúspěšné album Californication. Nejnovějším počinem této čtveřice je šestnácti-písničkové album By The Way se stejnojmenným singlem. Dále z alba vyšly singly The Zephyr Song a Can´t Stop.

Autor článku : Tomasus King

Aktualizace 14.11.2003

Red Hot Chili Peppers vydali singl Universaly Speaking a chystá se výběr největších hitů s prostým název Greatest Hits a nový singl Fortune Faded.

 Diskografie :

Red Hot Chili Peppers (1984)
Freaky Styley (1985) 
The Uplift Mofo Party Plan (1987)
Mother's Milk (1989) 
Blood Sugar Sex Magik (1991) 
One Hot Minute (1995)
Californication (1999)
By The Way (2002)
 Greatest Hits (2003)

Linky : 

www.redhotchilipeppers.com - oficiální web

rhcp.wz.cz

www.musica.co.uk

redhotcp.tripod.com - texty písniček

 

Navštivte také fotogalerii Red Hot Chili Peppers

Tento článek je součástí emagu  Best Music

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark