editorial

briefing

 

  Jsi . fanda Savage Garden

Savage Garden

Savage Garden„Divoká zahrada“ je jméno, které si dala dvojice kluků z Austrálie – Darren Hayes (8.5.1972) byl zpěvákem a napsal většinu textů, Daniel Jones (22.7. 1973)  hrál na kytaru a staral se o instrumentální část jejich písniček. Savage Garden byli často přijímáni jako jeden z těch boybandů, které dal dohromady manažer a zvláště po tom, co se skupina rozpadla a jejich sláva odezněla. I když Savage Garden jsou v současné sobě už historie, nechali po sobě dvě kvalitní alba, které se mohou pochlubit dobře napsanými texty a líbivými popovými melodiemi.Texty si napsali sami a to už je první náznak, že to není skupina k zahození.

Daniel vždycky chtěl být zpěvákem a brzy to začal realizovat.Vystřídal asi patnáct různých skupin, rozhodující však byla kapela Red Edge. Během doby, kdy působil v Red Edge, ostatní členové skupiny navrhli, že by to chtělo ještě jednoho zpěváka. Daniel si nejdříve myslel, že to pro něj znamená odchod, nakonec ale sám podal inzerát a brzy poznal Darrena. Nějakou dobu ještě byli oba v Red Edge a pak se rozhodli, že založí vlastní skupinu.

Debutové album s jednoduchým názvem – Savage Garden  – na sebe nenechalo dlouho čekat. Vyšlo v roce 1997 a obsahovalo velké hity I Want You (rychle rapovaná písnička podtrhnutá disco beaty), To The Moon And Back (pomalejší písnička s vydařenou instrumentální částí) a ploužák Truly Madly Deeply. Na tomto albu je mnoho různých písniček, které lehce zasahují do různých hudebních stylů, ale zároveň všechny zůstávají v jednom popovém celku. Nejvíce odlišná je písnička Break Me Shake Me, která byla též vydána jako singl a vyznačuje se tvrdými kytarami, může snadno konkurovat některým vydařeným rockovým hitům. Více o albu Savage Garden se dozvíte v recenzi.

Savage GardenS těmito singly a albem se Savage Garden proslavili po celém světě, alba Savage Garden se prodalo 11 milionů. Povzbuzeni úspěchem se vrhli na tvorbu dalšího alba. V roce 1999 vyšlo album Affirmation a prvním singlem z něj byla stejnojmenná písnička Affirmation, která měla docela morální charakter, je to několik pravidel, která ale nejsou napsána jako příkazy „Měl bys to tak dělat“, každá věta v textu začíná slovy „I Believe“- ve smyslu „Věřím, že to tak je“. Album Affirmation je singly přímo nabité, samostatně vydány byly pomalejší písničky Hold Me, I Knew I Loved You a trochu veselejší songy v rychlejším tempu The Best Thing, Crash And Burn. I kdyby se vám všechny songy zdály hodné pouze teenagerů, jsou tu také dvě písničky, které jsou vysoce kvalitní po hudební stránce, You Can Still Be Free a Gunning Down Romance se Savage Garden opravdu povedly.

Teď jen tak „by the way“ zmíním něco málo z osobního života členů skupiny. Darren se narodil ve městě Brisbane, má dva starší sourozence a v dětství nejvíce obdivoval Michaela Jacksona. Daniel se narodil v Anglii, když mu byly tři roky, přestěhoval se s rodiči do Austrálie. Má dva starší bratry, rád surfuje a jezdí na vodních lyžích. Darren byl vždy výraznější osobností Savage Garden, ale Danielovi to nevadilo, dokonce se spolu domluvili, aby Daniel nemusel být tolik na očích médiím. Zajímala ho jenom hudba, nechtěl se nijak předvádět. I přes takto dobrý vztah a Danielovu skromnost se skupina rozpadla a Darren se vydal na sólovou kariéru. Mediální drb o jejich rozpadu si můžete přečíst tady (tím nechci říct, že by snad Best Music měl nedůvěryhodné informace, jenom vám nemůžu zaručit, jestli je tato informace pravdivá nebo ne).

Darren Hayes

Teprve v roce 2002 vydal Darren své první sólové album Spin, které bylo příznivě přijato především v Americe, kde také album nahrával. Pilotním singlem byla písnička Insatiable, která možná vzbudila u některých fanoušků Savage Garden rozpaky, opravdu se lišila od jejich původní tvorby, z dalších singlů mám ale pocit, že je to  Savage Garden podobné. Darren však sám tvrdí, že jeho sólová kariéra navazuje na Savage Garden. Do dnešního dne vyšly ještě singly Strange Relationship a I Miss You.

Diskografie :

     

  Recenze alb:

Savage Garden 

Affirmation

Linky :

www.savagegarden.com - oficiální web skupiny

www.darrenhayes.com - oficiální web darrena Hayese

fandovský e-mail : sgfz145@logicworld.com.au

Navštivte také fotogalerii Savage Garden  

Tento článek je součástí emagu  Best Music

autor článku : Seegee

 

 

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark