editorial

interviews

 

Daniel Bedingfield Interview

Daniel BedingfieldDaniel Bedingfield se stal populární hvězdou poté, co jeho hit Gotta Get Thru This dosáhl první pozice v britské hitparádě. Jeho debutové album má stejný název jako první singl a nedávno vydal novou písničku James Dean (I Wanna Know). Narodil se na Novém Zélandě, když mu bylo šest měsíců, rodiče se přestěhovali do Anglie. Je mu teprve 21 let, ale hudbu i texty si píše sám…

Pozn. Interview je zpracováno ze zahraničního materiálu – Lindzi.com

Gotta Get Thru This je velký klubový hit. Chodíš často do klubů ?

Těžko se teď dostávám ven. Jsem velmi zaneprázdněný a nemám vůbec čas. Naposled jsem byl venku do tří do rána, ale bylo to poprvé po dlouhé době.

Co jsi dělal než jsi se stal slavným zpěvákem?

Vždycky jsem plánoval, že se stanu slavným zpěvákem :-) Dělal jsem tři roky web design a věnoval jsem se svojí hudbě.

Říkalo se, že jsi nahrál své album jen s jedním mikrofonem a počítačem.  Jak se ti to podařilo dokončit?

Dostal jsem syntetizátor, který mi koupila moje rodina a strávil jsem nad tím veškerý volný čas. Mám rád produkci a vytváření.

Co tě inspirovalo k napsání tvého prvního singlu Gotta Get Thru This?

Je to o jedné holce z New Jersey, jmenuje se Gina. Zamiloval jsem se do ní a chtěl jsem být s ní, ale neměl jsem odvahu. Je velmi energická, kluci jsou z ní často vyděšení a to se mi na ní právě líbí. Já jsem žil v Londýně a ona v severní Anglii, chtěl jsem být u ní, tak jsem napsal písničku, šel domů a dal to do počítače…pak mi můj kámoš řekl : „To je fakt dobrý.“ Dal jsem to na vinyl a poslal to jednomu významnému DJovi…moc jsem neočekával…pak se to dostalo na první místo. Nikdy bych neřekl, že se to může stát.

A co si teď Gina myslí?

Líbí se jí to. Brzy za mnou přijede.

Akustická verze Gotta Get Thru This je trochu děsivá. Zní ostatní písničky na albu také tak?

Vlastně tenhle druh zvuku zní po celém albu. Je to jako Stevie Wonder, Michael Jackson a Sting dohromady. Podstatným prvkem alba by měl být funk. Je to hudebně rozmanité.

Který track z alba je tvůj nejoblíbenější?

Líbí se mi Friday.

Mezi nahrávacími společnostmi byl docela velký boj. Co je pravdy na tom, že Madonna chtěla, aby ses spojil s její společností a nazpíval s ní duet?

Bylo by to sice fajn, ale myslím, že to není pravda. Moje společnost Island/Def Jam mi zařídila duet s Mariah Carey. Písnička se jmenuje A Thousand Lifetimes, je to love song.

DanielMěl jsi špatnou představu o hudebním průmyslu než jsi se stal jeho součástí?

Nejsem si jistý. Myslel jsem, že všichni tihle lidé sedí na svých židlích a nedokážou se zasmát. Předpokládal jsem, že jsou protivní, ale není to tak, jsou docela přátelští.

Myslíš, že tě úspěch změnil?

Nemyslel jsem si, že by mě to mohlo změnit. Ale pravdou je, že mi to hodně změnilo život. Už to není jako dřív. Nemám vůbec volný čas, i když mohu zpívat pro tisíce lidí, to mě baví.

Jaký byl tvůj život před rokem?

Ráno jsem vstal, šel jsem do práce a koupil jsem si jídlo. Teď vstanu, udělám stovky interviews, natočím videoklip a letím do Ameriky. V letadle se pokouším spát. Potkávám spoustu lidí. Je to mnohem složitější.

Co je na tvé práci nejlepší?

Zpívaní na živých koncertech.

A nejhorší?

Cestování.

Co si myslíš, když se podíváš do zrcadla?

Myslím si, že nevypadám hezky. Každý, kdo se dívá na mé videoklipy a fotky říká : „Ty vypadáš úžasně!“, ale já si myslím, že to není pravda.

Jak myslíš, že tě vidí lidé?

Lidé v Americe obvykle netuší, kdo jsem. Znají Gotta Get Thru This, ale naštěstí se na mě dívají jako na normálního člověka. 

DanielCo ti přinesl tento rok?

Spoustu stresu a množství práce. Měl jsem teď čtyři dny volna a to bylo poprvé po šesti měsících. Nikdy bych nevěřil, že to může být takhle těžké. Co mě však drží nad vodou jsou moji přátelé a DJ´s, kteří cestují se mnou. Mám opravdu rád svůj management.

Co jsi se naučil od života?

Nesoudit ostatní lidi a dívat se na sebe z jejich pohledu, ne ze svého, to je to, co se snažím naučit.

Co tě potěší?

Nesouvisí to s hudbou. Největší štěstí pro mě je mít dobré přátele.

 

Seegee

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark