editorial

interviews

 

Kapela, která rozpoutala povyk v celé Británii a zřejmě nejen tam. Už pomalu začíná dobývat i Ameriku. A brzy nejspíš dostane i vás. Minimálně pokud se k vám nějakým způsobem dostane do rukou jejich debut Permission To Land. Lehce kontroverzní, občas ironičtí, napůl milování a napůl nenávidění, ale hlavně zatraceně rockující…takoví jsou…

 The Darkness  The Darkness

Jak na vás působí, že polovina lidí vás miluje a polovina nenávidí?

Justin Hawkins: To poslední, co bychom chtěli, je být fajnovou kapelou, kterou každej bere. Co fakt nesnášíme, je fakt, že nás někdo bere jako vtip. Lidi chodí na The Datsuns, kteří předvádějí rozplizlou verzi toho, co děláme my s ještě většími shitovkami a míň efekty a jsou považováni za budoucnost rocku. Zatímco my jsme vtip…může my někdo vysvětlit, v čem je rozdíl?

Takže nemáte pocit, že vaše kapela je nějakým způsobem směšná?

Justin: Naší hlavní motivací je, když koncertujeme, je být si jistý, že každý, kdo se na nás přišel podívat, se dobře baví. A spoustu lidí má kecy k našemu přístupu, performance je jedna věc, kostýmy druhá. A není to směšné. Je plno kapel, které dělají věci extrémně, tak jako my, ale nikdy jsem o nás nepřemýšlel jako o absurdní kapele.

Dan Hawkins: Možná pobuřující, ale ne směšná…

Může být kapela příliš přeceněná?

Dan Hawkins: Jo, dá se říct, že kapely co jsou příliš přeceňované, nemají dobrý songy. Kapely jako Kiss nebo Poison byly jako přeslazený dort, neměly hlubší základ…zatímco AC/DC, Queen a mnoho klasických britských rockových kapel vynikaly hudební profesionalitou.

JustinCo si myslíte o současné hudbě?

Justin: Právě teď je britská hudba smějící se zásobárna světa, i když jsou to monotónní sračky. Je klišé tvrdit, že jsme byli tak znudění současnou scénou, tak jsme založili vlastní kapelu. Není to náhoda, všechny vlivy na nás působily v průběhu let. A ve vší vážnosti si myslím, že naše album změní životy hodně lidí.

Takže si myslíte, že je vaší vlasteneckou povinností ustanovit místo Británie v rockovém panteonu?

Justin: Rock je národ sám o sobě, překračuje mezinárodní hranice. A my se díváme dál než na Británii.

Nezdá se vám tohle tvrzení trochu arogantní?

Justin: Tvrdohlavý je lepší slovo než arogantní. Vždycky jsme byli proti světu. Teď nás lidi nenávidí, protože si nenecháme od nikoho poradit a vyčníváme z davu.

Proč myslíte, že svět potřebuje The Darkness?

Justin: Každý, s kým mluvím, vypadá v té chvíli na rozpacích. Je tady něco, co děláme my  a nikdo jiný to nedělá. Jsme kapela, držící se základu s trochou barevnosti navrch. Tohle nikdy nevyjde z módy. Lidi, co jsou spokojení se svou sexualitou si Darkness oblíbí, lidi, co mají problémy, už si nebudou tak jistí.

Předskakovali jste mnoho významných kapel, jaké to bylo?

Ed Graham: Docela v pohodě, chlápek, co nám zařizuje koncerty s těma kapelama, říkal: „která jiná kapela by měla předskakovat Metallicu nebo Robbieho Wiliamse?“ Metallicu jsme předskakovali v Irsku, kde jsme nikdy předtím nehráli, lidi  nás tam neznali a bylo to velmi heavymetalové publikum, fandové Metallicy…ale my jsme se jim líbili, prodali jsme spoustu triček, víc než na jiných koncertech.

The DarknessCo koncert s Def Leppard?

Justin: Skvělý! Chtěli jsme tohle turné, protože Shefieldská aréna byla jedna míst koncertů a my jsme kapela pro arény. Navíc Joe Elliot a Def Leppard jsou naši kámoši.

Jak jste spokojení s deskou Permission To Land?

Ed: Desky se prodalo víc než jsme čekali, mnohem víc…myslím, že to byl efekt sněhové koule, protože spoustu lidí v televizi, celebrit a tak říkalo, že tahle deska je fakt dost dobrá…a tím se to stávalo čím dál populárnější…

Na albu je skladba Black Shuck, co je textem míněno?

Ed: Justin, Dan a já jsme ze Suffolku a tam je Black Shuck místní mytologie. Je to pes, který znázorňuje ďábla. Mluvili jsme o tom ve škole, říká se, že když uvidíš toho psa, nikdo ho nechce vidět, tak celá tvoje rodina zemře. Stál tady kostel a ve středověku se říkalo, že do něj ten  pes vběhl, farář proti němu nastavil kříž, aby utekl a když utíkal, poškrábal dveře a do kostela pak uhodil blesk.

Proč myslíte, že tenhle přímý rock, který hrajete, se zase vrací?

Ed: Myslím, že je to absencí něčeho dobrýho…podle mého názoru numetal je sračka, je nudný a není na něm nic vzrušujícího, pro mladou generaci je pravej rock něco novýho, proto je to baví…

Zdroj: zahraniční materiál, autoři: Paul Brannigan, Kerrang!, http://www.undercover.com.au/idol/darkness.html

Překladatel : Seegee

 Chcete napsat svůj názor na tento článek? Navštivte guestbook nebo mi napište přímo na email seegee@seznam.cz

 

Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark