editorial

retro

 

<<   

14.10.2004

V Brně vystoupili 10.10.2004 legendární Scorpions. Protože už je po koncertě, asi vám tahle informace není moc platná, ale pokud jste tam nebyli a chcete vědět, jaké to bylo nebo si porovnat zážitky, můžete si přečíst reportáž na musicserver.cz

NazarethDalší koncertní pozvánka se týká opět Brna. Proč? Protože kromě Scorpions, kteří metropoli Moravy zvolili za jediné místo své návštěvy ČR, to samé udělali i Nazareth, na které vás zvu, protože jejich koncert se teprve uskuteční a to 21.10.2004 v Bobycentru Laser Show Hall Brno.

 

A ještě drobnost na závěr, poslední dobou poměrněSongs About Jane oblíbená kapelka Maroon 5 vydala třetí singl z jejich desky Songs About Jane,singl se jmenuje She Will Be Loved, sice to není takový hit jako This Love, ale i tak se Marooni nemají za co stydět. 

 

14.09.2004

A-haProtože aktualizace je 14.9., což je i datum narozenin zpěváka Mortena Harketa z A-ha, každý rok v září tu máme o A-ha nějaký speciál. Nejinak tomu je i letos. Tentokrát jsou to nové informace o sólových projektech, tak trochu i nové desce, ale o té již bylo napsáno v květnu všechno, co se zatím ví. Sólové projekty se sice jako vždycky týkají jen Norska, ale s pomocí internetu jsou v dnešní době přístupná úplně všem. Tady najdete příslušný článek, který je takovým shrnutím, na čem a-ha pracují tento rok.

Zajímavým objevem na hudební scéně jsou britští Keane. Momentálně bodují se svým singlem Somewhere Only We Know. Pokud vás zajímá o této mladé kapele více, dozvíte se to v profilu.

U2Tenhle měsíc je měsíc legend, další v pořadí jsou U2. Jejich nová deska  a singl vyjdou v listopadu tohoto roku. Singl Vertigo konkrétně 8.11. ve třech různých verzích. V první verzi to bude Vertigo a úplně nová skladba Are You Gonna Wait Forever?. V druhé verzi Vertigo v originále a remixu Jacknife Lee 10 a coververze skladby Neon Lights od Kraftwerk.Vychází i DVD se singlem, kde je jsou záběry ze živého provedení a nahrávaní ve studiu. Deska i přes problémy, které vznikly ztrátou disku s nahrávkami, vyjde v původně určeném termínu 23.11.Vyřešením ztráty je, že nahrávky dosud nevyšly nikde pirátsky.

 Duran Duran vydali nový singl

Duran DuranTak je to tady, slibovaný comeback Duran Duran v originální sestavě poprvé od roku 1985, kdy jejich bondovský singl A View To A Kill dosáhl na vrchol Billboard Chart, je na spadnutí.12.10. vychází nové studiové album s názvem Astronaut a již nyní v rádiích koluje singl (Reach Up For The) Sunrise. Kolem návratu Fab Five je spoustu euforie, ale musím být trochu objektivní. Duran Duran se zrovna moc neposunuli od jejich slavného Wedding Album z počátku devadesátých let. S příchodem tehdy nového desetiletí byli ovlivněni novou vlnou dance a i teď, když už jsou i devadesátá léta minulostí, Duran Duran zůstávají alespoň v novém singlu tanečnímu stylu stále věrní. Ničím nás tedy nepřekvapují. Na druhou stranu víme, že jsou v plné síle zpátky a přinášejí nám podobný vypalovák jako bylo Too Much Information. Definitivní obrázek o tom, kam se hudebně posunuli, se však dozvíme až po vyjití nové desky, která bude v limitované edici obsahovat i bonusové DVD se záznamem koncertu z Wembley Areny.

ErasureAndy Bell z Erasure nazpíval skladbu společně s kapelou In_Vox. Singl se jmenuje Will I Ever, ale bohužel zatím vyšel jen v Americe. O nové desce Erasure zatím není víc informací, než to, co jsem vám už prozradila dříve, deska se bude jmenovat Nightbird a singl Breathe. Co je ale žhavou novinkou je koncertní DVD The Tank, The Swan And The Balloon Live!, které vyjde 25.října. Jde o záznam koncertu z roku 1992 v Manchesteru.

R.E.M.R.E.M. vydají 13.studiovou desku. Snad tohle číslo pro ně nebude nešťastné. Na svojí desce chtějí reagovat na kontroverzní témata současnosti – válku v Iráku a politiku George Bushe. Na desce pracuje kapela - Michael Stipe, Mike Mills a Peter Buck a také nový bubeník Bill Rieflin a instrumentalisté Ken Stringfellow a Scott McCaughey (podílel se i na albu The Thrills). Po vydání desky je naplánováno i turné.

Best Of Both WorldsVan Halen vydali bestof album Best Of Both Worlds. Název odkazuje k tomu, že deska je rozdělena na dvě cédéčka – dva světy a každý svět reprezentuje období  s jedním zpěvákem a leaderem Van Halen. Najdete zde tedy všechny skladby z období, kdy v kapele působil David Lee Roth a z pozdějších let, kdy už v kapele zpíval Sammy Hagar. Na desce jsou i tři živé tracky z koncertu Van Halen.

   by seegee

<<    


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark