editorial

reviews

 

Espen Lind

Red *

RedMáme tu zajímavé poprockové album od norského zpěváka Espena Linda. Je pravda, že se většina písniček se s rychlostí moc nepřetrhne a text je většinou o nějaké ženské…ale určitě bych neřadila tuhle desku mezi ten nejkomerčnější pop, Espen Lind si sám píše hudbu i texty, které mají určitou hloubku.

Espena u nás proslavila písnička When Susannah Cries, od té doby se hrál v rádiích už jen singl Black Sunday a kromě Red nedávno vyšlo album This Is Pop Music. To není zrovna mnoho, proto je Espen Lind v těchto končinách vcelku neznámou osobou. Možná také proto, že je z Norska, jeho jméno zdejším posluchačům moc neříká. Myslím, že není na škodu se seznámit s jeho muzikou.

Espen je docela mladý zpěvák a jak víme, třeba boybandy v tomto věku zpívají opravdu duchaplné texty typu „ C´mon Baby na dancefloor“. V případě Espena zdání klame, všechny jeho písničky mají co říct.  Při poslechu první písničky na albu Messing With Me s trochu orientálním začátkem, zjistíte, že to není příliš náročná hudba, ale má v sobě kus originality. Buď je tam kytarový sound, nebo je to čistě pop, většinou tyhle dva styly střídají.

Ještě jedna písnička se liší od ostatních, Baby You´re So Cool, kde refrén zní jako z konce sedmdesátých let. Jediné, co bych vytkla albu Red, je to, že některé písničky jsou až přehnaně přeslazené a nutno poznamenat, tohle album je spíše pro osamělé jedince, určitě ne pro realisty. Ale zaujme i posluchače, kteří chtějí prostě jen slyšet něco odjinud.

by seegee


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark