editorial

reviews

 

Fat Boy Slim

Better Living Through Chemistry *

Tak tohle je naprosto úchvatné album. Hned první písnička vás prostě dostane. Alespoň mě dostala. Celé album je velice vyvážené a někdo by mohl tvrdit, že takové stejné. Ale taneční hudba už taková prostě bývá. Jenom ten, komu se tahle hudba opravdu líbí, dokáže tohle album plně ocenit a potvrdí vám, že je to opravdu povedený kousek.

Fat Boy Slim byl vždycky cool. Musím říct, že první písnička, kterou jsem od něj slyšela, byl Sunset (Bird of Pray) a ten mě zrovna moc nevzal, ale Song For Lindy nebo úplně nová Ya Mamma jsou prostě úplně něco jiného. Ya Mamma zaujme především klipem, to by jste museli vidět, ale nebudu odvádět od tématu, protože tuhle písničku na Better Living Through Chemistry ještě nenajdete.

Když píšu taneční, myslím spíše, že je tu hodně tanečních beatů. Ale tancovat úplně na všechno se nedá, to není jako Gigi nebo Prezioso, hodí se spíše na poslech. Některé písničky jsou i pomalejší, ale opravdu jen málo. Ostatně Fat Boy Slim patří mezi britské interprety a ti obvykle vymyslí pouze taneční singl, který se hodí na diskotéku, ale zbytek alba je pomalejší a poslechový. Pokud už jste četli o Faithless, tohle není podobné ani jejich albu, tak něco mezi, prostě poslechové album, ale taneční. Písničky jsou instrumentální, popřípadě s nějakými vokály. Melodie je každá jiná, v jedné písničce většinou tak jedna nebo dvě. Doufám, že jsem vám tohle skvělé album alespoň trochu přiblížila a bude se vám líbit.

by seegee


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark