editorial

reviews

 

ATB

Dedicated  

DedicatedTohle je další z řady výborných tranceových alb, která má na svědomí ATB. Natáčel ho v USA, kde si také zahrál v několika klubech, samozřejmě s velkým úspěchem.

Zaprvé bych měla zmínit rozmanitost vokalistů přítomných na albu. Asi polovinu písniček nazpívala Roberta Carter Harrisson z kanadské skupiny The Wild Strawberries, se kterou spolupracuje ATB od singlu Let U Go. V jedné  jediné písničce se pro změnu ozve ATB. K tomu bych chtěla dodat, že opravdu netuším, co s tím svým hlasem dělá, nejspíš tady hraje roli nějaká menší technická úprava, hlubší hlas má snad už jen Warmduscher (německý tvrďák, který nedávno všem vytřel zrak s hitem Hardcore Will Never Die).

Co se týče stylu alba, je to podobné jako na Two Worlds, převážně taneční muzika, někdy instrumentální, nechybí ani pomalé melodie. V první polovině alba jsou zastoupeny singly, You´re Not Alone, Hold you, a také Let U Go ve více tranceovější verzi, vlastně jak ji známe z rádií.

Jaké je album z hlediska líbivosti? Určitě stojí za zmínku neustálá tématika moře, pláže, léto a slunce, asi je to ATBho oblíbené téma a proto ho neustále zahrnuje do svých tracků. Ale komu by se takové téma nelíbilo? Při poslechu některého z jeho alb si prostě i v zimě připadáte jako na pláži…

Jestli očekáváte písničky podobné singlům proložené relaxačními chvilkami, tedy jakousi vyváženou formu alba, určitě nebudete zklamaní. Když se zamyslíte nad tím, co jsem tady napsala, nejspíš vás napadne, že to jsou vlastnosti vydařeného alba. Máte pravdu, tohle album je vydařené a jeho jediný mínus je, že je docela krátké.

Tohle je ovšem jen můj názor, když jsem si ho vybrala v obchodě, vůbec mě nenapadlo, že nemůžu očekávat to přeplněné Two Worlds. Tohle je prostě normální album, jen málo cédéček je tak nabitých jako Two Worlds a neznám nikoho, kdo by za sebou vydával několik mega alb. Takže moji kritiku nechejte stranou, 12 písniček je normální album. Je to jen poznámka pro ty, kteří očekávají něco jako Two Worlds.

Závěrem se dá říct, že je tady další skvělé album, tak na co čekáte? Jestli je trance váš styl, rozbijte prasátko a běžte se po něm porozhlédnout :-)

by seegee


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark