editorial

reviews

 

Alphaville

Forever Pop

Forever PopMožná jste si všimli, že za poslední dva roky tu bylo několik významných comebacků. Slavné skupiny z osmdesátých let, které byly považovány za minulost se najednou vrátili s novým albem. Začalo to skupinou A-ha, která vydala své Minor Earth Major Sky, následovali Depešáci, Roxette a jiní.

Ale myslíte, že Alphaville jsou na tom stejně ? Tak to se mýlíte, protože i když tahle skupina vznikla už v 80.letech, žádný comeback neabsolvovala, jednoduše proto, že nikdy svoji kariéru nepřerušili.Takže tu máme vlastně úplně normální nové album. Ale přece jen je trochu jiné. Alphaville si nejspíš řekli, že by se měli přizpůsobit době, ve které se všechny staré skupiny modernizují a vydali svůj Best Of, ale v nových remixech.

Na albu jsou tedy staré písničky nově zremixované. Najdete tu samozřejmě Forever Young, Big In Japan nebo Dance With Me, já osobně však za nejlepší považuji remix Sounds Like A Melody. V této písničce se střídá pomalý a rychlý rytmus, což je docela zpestření. Na remixu Big In Japan se podíleli Eiffel 65 a Dance With Me vylepšil Paul van Dyk.

Zhodnotila bych to jako povedený kousek, protože nemám prakticky nic, co bych považovala za mínus. Pokud se vám líbí písničky osmdesátých let a taneční hudba zároveň, album se vám zaručeně zalíbí, jestli tenhle styl nezapadá do vašeho vkusu, asi se vám líbit nebude. Jenom málo alb má tu vlastnost zalíbit se všem, ale Forever Pop podle mě najde posluchače v mnoha různých věkových kategoriích.

by seegee


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark