editorial

reviews

 

Faithless

Outrospective * 

OutrospectivePo velice úspěšném singlu We Come One je tu celé album Faithless. Pro lepší představivost nejdříve napíšu, jak na mě zapůsobil singl We Come One :

 Už ani nevím, kdy jsem ho slyšela poprvé, zezačátku mě příliš nezaujal, protože skupinu jménem Faithless jsem vůbec neznala. Byl v jedné hitparádě, ve které se nějakou dobu držel na posledních pozicích. Najednou jsem si všimla jeho začátku a už jsem nemohla odvrátit pozornost.Tahle písnička měla jakýsi děj a já jsem prostě nemohla přestat poslouchat, aniž bych věděla, jak to celé dopadne. Najednou jsem zjistila, že je to hit.

Nejdůležitější na tom je ovšem to, že přesně tohle si uvědomilo víc lidí. Jednalo se totiž o posluchačskou hitparádu a We Come One až po dlouhé době, kdy se držel na posledních pozicích, se najednou dostal do první desítky, kde se držel ještě déle. Proč vám to všechno píšu? Protože vám chci říct, že tohle je písnička na více poslechů, která se tváří prvně velice nenápadně a najednou se z ní vyklube velký hit.

Teď vám teprve můžu říct, jaké je album Outrospective. Tak trochu jiné pro ty, kteří se setkávájí s albem Faithless poprvé. Kdyby byly všechny písničky jako We Come One, zcela jistě by to bylo album patřící mezi všechny ty nejvíce hodnocené na tomto webu.

V čem je problém? Ony takové totiž nejsou.Tohle je album typu singly jsou super, ostatní je vata. Hudba je to taneční, občas instrumentální a často jenom poslechová. Někdy do toho rapuje Maxi Jazz, jindy zpívá Sister Bliss nebo její sestra Dido, která je jakousi externí členkou skupiny, věnuje se hlavně sólové kariéře.

Když to vezmu zase z druhé strany, je to album hodně pestré a tento styl je vlastně originální. Jediný, kdo používá ne podobný ale téměř úplně stejný styl, je skupina Kosheen. Těžko říct, kdo s tím přišel první. Další singly z alba jsou Muhammad Ali a teď dost úspěšná Tarantula.

Shrnu to asi takto : profesionální album a vlastně stejně kvalitní jako předchozí Sunday 8PM, přece jen by však mohlo občas něčím překvapit.

by seegee


Přidat k oblíbeným / All rights reserved! / Webmaster: seegee / (c) designed in 2003 by Dark